Już za tydzień- POGROM WICHRA24 sierpnia odbędzie się dziewiąta edycja legendarnego, oleśnickiego biegu błotnego 
"POGROM WICHRA".

POGROM WICHRA to jeden z najbardziej popularnych biegów błotnych nie tylko na Dolnym Śląsku! Specjalnie na to wydarzenie do Oleśnicy zjeżdża się mnóstwo miłośników biegów z przeszkodami z wielu miast w Polsce i nie tylko!

Pomysłodawcą błotnego biegu jest Sławek Wiatr, człowiek który służył w takich jednostkach jak 1 Pułk Specjalny Komandosów w Lublińcu czy JW Grom w Warszawie. 
Ciężkie, wyczerpujące, mozolne treningi, misje i podwyższony poziom adrenaliny towarzyszyły Sławkowi od dawna, dlatego postanowił dać szansę wcielenia się po części w żołnierza Wojsk Specjalnych przeciętnemu zjadaczowi chleba. 

Start zawodów tradycyjnie odbędzie się ze Stadionu przy ul. 
Brzozowej. Każdy uczestnik zawodów, całą trasę musi pokonać z tzw. "Dropsem Wichra", którego dostarczenie jest wymagane do ukończenia biegu. Limit czasowy jaki zwodnicy mają na dotarcie do mety to 3 godziny.


Na portalach społecznościowych można zauważyć, że przygotowania do biegu idą pełną parą ze strony organizatorów jak i zawodników. 
Co w tym roku przygotował sam Ojciec Dyrektor WICHRA? Tego Wam nie mogę jeszcze zdradzić-w dalszym ciągu pozostaje to tajemnicą, ale oficjalnie już wiadomo, że kibiców będzie czekać wiele atrakcji.