Spotkania z Górami - Magda Lassota - W cieniu EverestuObraz może zawierać: góra, niebo, tekst, przyroda i na zewnątrz


Jak to jest pod górą gór?
🔹 Magda Lassota Photography spędziła w bazie pod Everestem sporo czasu, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Przez dwa miesiące obcowała z ludźmi, którzy marzą o zdobyciu szczytu. Poznała funkcjonowanie bazy i problemy związanie z wysokością. Zrozumiała również, że samo życie w bazie przez kilka tygodniu jest już czymś wymagającym.


Magda przez ten czas zrealizowała reportaż 📷 "W cieniu Everestu". Spędziła godziny na rozmowach ze wspinaczami. Widziała emocje, które towarzyszą ludziom w Himalajach. Rozwiała również wątpliwości dotyczące mitów krążących wokół najwyższego szczytu świata i poznała na własnej skórze, co to jest "everestowska gorączka".Zapraszamy na Spotkania z Górami, podczas których będziesz mieć wyjątkową okazję zajrzeć do Base Camp'u 🙂 Poznasz ludzi i ich historie. Niejednokrotnie wesołe i tak samo często - smutne. Posłuchaj o marzycielach i o tych, dla których to miejsce kojarzy się z pracą i zarobkiem. Wszystko okraszone wspaniałymi materiałami, jakie przygotowała dla nas Magda.

______________Magda Lassota - tłumaczka, podróżniczka, fotograf i reportażystka. Na swoim koncie ma reportaż "To nie jest kraj dla słabych ludzi" z 2018 r. zrealizowany w Himalajach. Chwilę później zabrała się do pracy nad kolejnym "W cieniu Everestu", o którym posłuchasz na prelekcji._____________

Temat: “W cieniu Everestu”
Prelegent: Magda Lassota
Miejsce: Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Politechnika Wrocławska, budynek A1, sala 329
Data: 23.10.2019 (środa), godz. 19:00