IV Bieg Zagończyka- ZOBACZ SZCZEGÓŁY...

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst


Zdunowski Ośrodek Kultury i Grupa Inicjatywna Biegu o Zdunowskiego Kafla serdecznie zapraszają do udziału w IV Biegu Zagończyka. Bieg ma charakter rekreacyjny i rodzinny. Przygotowano dwie trasy: dłuższą (ok. 1,5 km) i krótszą (ok 760 m). Każdy uczestnik będzie mógł zdecydować, którą z nich wybierze. Pierwsze trzy osoby, które dotrą na metę po przebiegnięciu dłuższej trasy, nagrodzone zostaną pucharami, ufundowanymi przez posła na Sejm RP pana Jana Mosińskiego.
Dla wszystkich biegaczy przygotowano pamiątkowe medale. Na mecie czekać będą również upominki dla dzieci oraz gadżety dla dorosłych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Instytutu Pamięci Narodowej (zorganizowane dzięki staraniom pana Łukasza Starczewskiego).
Zapisy na bieg ruszą ok. godz. 12:30, na placu przed Centrum Animacji Społecznej w Zdunach (ul. Masłowskiego 1, dawny Dom Strażaka). Start Biegu o godz. 14:00 również będzie we wspomnianym miejscu. Trasa IV Biegu Zagończyka poprowadzi ul. Masłowskiego do skrzyżowania z ul. Piaskową, a następnie drogami polnymi, do mety za CAS. Krótsza trasa prowadzić będzie drogą wokół cmentarza po-ewangelickiego.
Po ukończonym biegu, organizatorzy zapraszają na pyszną grochówkę z kotła, przygotowaną dzięki uprzejmości pana Piotra Wawrzyniaka przez Restaurację Wawrzyniak**** z Perzyc.
Przygotowane zostanie również stoisko klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego z Przygodzic oraz kącik gier i zabaw dla dzieci.
Ponadto będzie można ogrzać się przy ognisku, nad którym pieczę obejmą druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.
Warunkiem uczestnictwa w Biegu będzie oświadczenie złożone przez osoby dorosłe w biurze Biegu, natomiast w przypadku dzieci i młodzieży do lat 18 - zgoda rodziców bądź opiekunów prawnych.

Publikowanie komentarza

0 Komentarze