VIII edycja Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych/ Oleśnica- szczegóły oraz link do zapisów...


Już 01 marca 2020r serdecznie zapraszamy na VIII edycje biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” ( po raz V w Oleśnicy). Przygotowaliśmy dla Państwa 120 pakietów startowych. Start i meta tradycyjnie na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich.
Bieg ma na celu przybliżenie historii i uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944- 1963. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Fundacje Wolność i Demokracja, które w 2020r odbędzie się jednocześnie w około 360 polskich miastach a także poza granicami kraju, łącznie pobiegnie ponad 75 000 biegaczy.
Rywalizacja sportowa zawodników na trasie asfaltowo-szutrowej częściowo poprowadzona alejkami parku odbędzie się na dystansie:

- 800m - Bieg Dzieci. - start godz.11:30

- 1963m – Bieg Pamięci oraz rywalizacja zawodników Nordic Walking (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek), start godz.11:45
- 5km- Bieg Główny- start godz.12:00
Dla najlepszych zawodników czekają puchary a dla wszystkich medale, atrakcyjne pakiety startowe, gorący posiłek i wiele innych.

Współorganizatorzy: Fundacji Wolność i Demokracja, Miasto Oleśnica, Zamek Książąt Oleśnickich, Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy.

Wspólnie i w sportowym duchu uczcijmy pamięć polskich bohaterów.


Czekamy na Was w Zamku Książąt Oleśnickich od g. 9:30.
Informuje: KB Szerszeń Oleśnica

Publikowanie komentarza

0 Komentarze