3 Bieg po życie- publikujemy szczegóły wydarzenia...

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Drodzy biegacze i nie tylko,
Chcieliśmy Was zaprosić na coś nienormalnego - nietypowego.
Wiele naszych działań i poczynań dla wielu wydaje się dziwne. My sami o sobie mówimy, że jesteśmy nienormalni poświęcając się wolontariacko dla ratowania ludzkiego życia.
W Oleśnicy, dzięki inicjatywie naszej organizacji oraz dzięki wsparciu mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 a także zaprzyjaźnionych firm udało się zamontować publicznie dostępne defibrylatory.
Idęą działania systemu jest dostępność 24h/7 dni dla każdego.
Wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu nie wie jeszcze, że ma tak dobre narzędzie do zwiększenia szans na przeżycie w najtrudniejszej sytuacji, czyli w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Chcemy zwiększać tę świadomość poprzez bezpośrednie przedstawienie zagadnienia i sprzętu.
Dzięki inicjatywie Dariusza Karczyńskiego już po raz drugi organizujemy bieg od AED do AED, czyli szlakiem oleśnickich defibrylatorów. Chcemy wraz z Wami w ten sposób wskazać miejsca ich lokalizacji, pokazać jak je używać i jak wiele mogą zdziałać dobrego.
Trasa biegu to około 12 km, ale z przerwami w miejscach lokalizacji AED, gdzie pokażemy jak je otwierać, wyciągać i używać, przedstawimy także różne elementy udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Bieg ma charakter czysto rekreacyjny i jest przeznaczony dla wszystkich - biegaczy, rowerzystów, rolkarzy oraz "kijkarzy". :) Jeśli ktoś nie da rady wystartować - zapraszamy na miejsca lokalizacji AED.
Zapraszamy nie tylko mieszkańców Oleśnicy - do Waszych miejscowości też przyjedziemy i robimy wszystko, by i tam znalazły się defibrylatory AED dostępne dla każdego.
Spotykamy się od godziny 10.00 w dniu imprezy, ruszamy o 11.00 spod siedziby Służb Ratowniczych przy ul. Kolejowej 2.Biegniemy głównie po chodnikach i trasach rowerowych.


Publikowanie komentarza

0 Komentarze