Biegaczu- zostań w domu! Od jutra nowe restrykcje! Zakaz wychodzenia z domu poza kilkoma wyjątkami.Drodzy biegacze- Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowe restrykcje w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Będą one związane ze swobodą przemieszczania się. Wprowadzony zostaje zakaz wychodzenia z domu "poza naprawdę szczególnymi sytuacjami" - oznajmił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wychodzi na to, że nasze społeczeństwo biegaczy, musi pozostać w swoich domach. "Jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, nie ograniczymy wyjść z domu praktycznie do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć" - dodał szef resortu zdrowia.Premier ogłosił, że nowe ograniczenia, które będą dotyczyć każdego z nas! 
Zakazane będą zgromadzenia powyżej dwóch osób - wynika ze słów Mateusza Morawieckiego. Nie będzie to dotyczyć rodzin. Wyjątkami pozwalającymi na wyjście z domu będą między innymi wizyta w aptece, wyjście do sklepu, pracy czy wyprowadzanie psa.


Za złamanie zasad będą groziły mandaty. Obostrzenia obowiązują od dzisiaj (24 marca) do 11 kwietnia - wyjaśnił Łukasz Szumowski.

autor: Dawid Gajlusz
źródło: interia.pl

Publikowanie komentarza

0 Komentarze