Dlaczego podczas biegów długodystansowych, kobiety wydają się być silniejsze od mężczyzn?


Niestety drodzy Panowie- musimy schować naszą męską dumę do kieszeni i przyznać, że mimo tego iż w większości przypadków jesteśmy silniejsi fizycznie, to kobiety zdecydowanie biją nas na łeb na szyję pod względem psychicznym! Faktem jest, że na co dzień sprawiamy wrażenie śmiałków i uwielbiamy przechwalać się w czym jesteśmy lepsi od innych, ale to płeć piękna dominuje pod względem psychiki. 

Mimo tego, że naukowcy z Uniwersytetu Południowej Danii udowodnili, że kobiety lepiej znoszą wszelkiego rodzaju niedogodności życia codziennego, a nawet głód czy epidemię- postanowiłem przyjrzeć się bliżej płci pięknej podczas długodystansowych biegów górskich...

Wielokrotnie w momencie kryzysu, po wielu godzinach biegu, kiedy sił mi brakowało na wypowiedzenie choćby jednego, w miarę sensownego zdania i postanowiłem przejść do marszu- mijały mnie kobiety, które potrafi ze złami w oczach mruczeć pod nosem, że to jest ich ostatni raz! Mimo wszystko- pobiegły dalej. Kiedy zapytałem jedną z nich, dlaczego nie przejdzie do marszu? Odpowiedziała, że jak przestanie biec, to wydłuży się czas tej męczarni!  

Naukowcy stwierdzili, że mimo tego iż mężczyźni w większości przypadków są silniejsi fizycznie, to kobiety są "biologicznie" twardsze, a jest to spowodowane różnicami w hormonach płciowych. Poza tym udowodniono, że kobiety mają silniejszy układ odpornościowy niż mężczyźni, ponieważ muszą przetrwać co najmniej dziewięć miesięcy żeby urodzić dziecko. 

Ale Panowie! 
Jesteśmy ponoć bardziej wrażliwi. Kobiety natomiast, bardziej zdeterminowane! Przez to, że u facetów buzuje testosteron- niestety podejmujemy często w przeciwieństwie do kobiet- ryzykowne zachowania: "Pier**** przejdę do marszu". 

Drogie Panie- szukałem, szukałem i mam! Eureka! Posiadacie więcej tłuszczu podskórnego i mniejszą przemianę materii, to właśnie dlatego zapasy energii w żeńskim ciele potrafią dłużej przetrwać głód i niesprzyjające warunki, jakimi są długodystansowe biegi górskie.

Teraz czuję się usprawiedliwiony, a Wy Panowie?


autor: Dawid Gajlusz

Publikowanie komentarza

0 Komentarze