Edoardo Melloni- Włoski biegacz o tym jak przeszedł przez koronawirusa.

źródło: https://www.facebook.com/edo.melloni?fref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARAxAmCj3jiZ-zNkD5sSqxjmwChfIs25WXxg2bZqpjefsBzr8jniZjEn7PcTGfIJNs7iaOeBV_jeedLJ

Trzydziestoletni, zainfekowany biegacz Edoardo Melloni wskazał nietypowy objaw zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Oprócz podwyższonej temperatury ciała, suchego kaszlu i kłopotów z oddychaniem, miał też niemal całkowitą utratę smaku i węchu. Edoardo Melloni opowiedział w wywiadzie oraz podzielił się informacją  za pośrednictwem strony internetowej Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), jak pokonał koronawirusa w Mediolanie, jednym z najbardziej dotkniętych obszarów. 


„Czuję się dobrze. Na szczęście dotarłem na czas na pogotowie, gdzie zdiagnozowano zapalenie płuc i zostałem poddany testom na obecność wirusa. Na szczęście wszystko było w początkowej fazie i wszyscy byliśmy pewni, że w krótkim czasie się stąd wydostanę."
Melloni opowiedział, jakie były jego objawy i jak został przyjęty na oddział ratunkowy po tym jak zaczął pluć krwią z powodu częstego silnego i suchego kaszlu. 
„Objawy są subiektywne, różnią się w zależności od osoby. W moim przypadku zaczęła się od gorączki około 37,5 i małego kaszlu. Kaszel stawał się coraz bardziej intensywny i zaczął trwać prawie 5-10. Był silny i suchy. W jednym z tych momentów zacząłem pluć krwią i właśnie w tym momencie wysłano mnie na pogotowie. Innym objawem, który należy wziąć pod uwagę, jest utrata zmysłu smaku i węchu. Są to objawy, które mogą się pojawić u osób, które nie mają innych objawów, takich jak kaszel lub gorączka. W moim przypadku utrata smaku była całkowita. Nie mogłem odróżnić kawałka czekolady od gotowanej marchewki lub makaronu z sosem ”
Sportowiec powiedział także, jak przeszedł leczenie, aby pokonać wirusa. 
„Postanowili podać mi terapię, która była już stosowana w szpitalach Wuhan. Była to kombinacja leków stosowanych w leczeniu zapalenia stawów i pacjentów zakażonych AIDS. Leki to hydroksychlorochina i lopanowir / rytonawir. Pojawiły się skutki uboczne, które wywołały biegunkę, na którą cierpiałem pierwszego dnia, ale od drugiego dnia zareagowałem lepiej ".
Melloni przeszedł wiele testów przed wejściem do szpitala
„Kiedy dotarłem do szpitala, zmierzyli mój poziom tlenu we krwi i zrobili zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej, które wykazało, że mam zapalenie płuc. Dali mi wymaz z nagłego wypadku , który dał wynik w 10 godzin, a na koniec zrobili elektrokardiogram. Po ocenie specjalisty chorób zakaźnych, postanowili mnie przyjąć. W szpitalu lekarz wyjaśnił eksperymentalną terapię i poprosił o zgodę na jej podawanie. Po zaakceptowaniu rozpocząłem leczenie. Nasz pokój był oddzielony od korytarza pokojem, w którym lekarze, pielęgniarki i personel serwisowy musieli się zmieniać przed wejściem ”.
Biegacz poinformował również, że kwarantanna rozpoczęła się, zanim rząd Giuseppe Conte wydał ją w całych Włoszech. 
„Byłem już odizolowany, zanim stało się to obowiązkowe. Pewnego dnia rano wyszedłem trenować w Parco Nord, bardzo dużej paczce w Mediolanie. 9 sierpnia poszedłem do pracy, aby zebrać potrzebne mi dokumenty i zostawić samochód służbowy. Aby wrócić, pojechałem metrem i chyba złapałem tam wirusa, ponieważ trzy dni później miałem objawy. ”


autor: Dawid Gajlusz

Publikowanie komentarza

0 Komentarze