Filip Walecki- Łamanie stereotypu 21-ego typu...

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, roślina, drzewo, na zewnątrz i przyroda

Filip Walecki jest 22-latkiem. Urodził się z trisomią 21. pary chromosomów, czyli zespołem Downa. Wieloletnia, intensywna rehabilitacja, zapoczątkowała jego sportową pasję. Dzisiaj możecie go spotkać na szlakach najbardziej prestiżowych biegów górskich w Polsce! 

Filip rozwija się w kilku dyscyplinach sportu, na starcie zawodów staje z ludźmi zdrowymi, jest też członkiem Olimpiad Specjalnych. Pływa stylem klasycznym, biega z psem na orientację (dogtrekking), uprawia bieganie - jego specjalnością są średnie dystanse - 800 i 1500 m, ale z powodzeniem pokonuje też biegi długie oraz górskie - w tym roku m.in. ukończył Beskidy Ultra Trail na dystansie 30 km - uznawany za jeden z najtrudniejszych górskich biegów. Uczy się jazdy konnej, jest podróżnikiem i turystą górskim. Jego marzeniem jest odwiedzić pandy w rezerwacie w Chinach.

Filip ciężko pracuje na swoje sukcesy i udowadnia, że niemożliwe staje się możliwym. Sport otworzył dla niego świat. Sport czy aktywność fizyczna może być sposobem na życie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i niesamowicie wspomaga ogólny rozwój, daje motywację do działania. Przez te ostatnie lata Filip poznał wielu niesamowitych ludzi, którzy razem z nim budują przestrzeń społeczną i dzielą się swoją pozytywną energią. 

Mamy nadzieję, że będzie nam dane poznać Cię osobiście na szlaku...

#pomarzenia

Trzymamy kciuki za wyczyny Filipa i wspieramy na profilu: 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze