Nick Butter- człowiek, który ukończył 196 maratonów w 22 miesiące!Były bankier Nick Butter, został zainspirowany do podjęcia wyzwania, po tym jak u bliskiego przyjaciela zdiagnozowano raka prostaty. W trakcie trwania przedsięwzięcia jakim było ukończenie 196 maratonów- zebrał ponad 65000 funtów na cele dotyczące raka prostaty w Wielkiej Brytanii. 

Dla wielu osób, przebiegnięcie jednego maratonu w życiu jest monumentalnym osiągnięciem. Jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie i wielu biegaczy po przekroczeniu mety królewskiego dystansu- chce jeszcze więcej! Nick Butter podniósł poprzeczkę wyżej niż ktokolwiek inny!

Zgodnie z zasadami ustawionymi przez Guinness World Records, Butter musiał pokonać wyczerpujący dystans we wszystkich 196 suwerennych stanach! Tak więc, choć oznaczało to wspaniałe maratony w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, oznaczało to także przebiegnięcie przez co najmniej 15 stref wojennych. 

Brytyjczyk pokonał maraton w Syrii, Jemenie i Afganistanie, a także w krajach afrykańskich, takich jak Sudan Południowy, Mali czy Republika Środkowoafrykańska, gdzie zawodnik nie czuł się zbyt bezpiecznie. Dotyczy to również takich mikropaństw jak Monako czy Watykan, w których Butter aktywnie musiał monitorować swoją lokalizację, aby upewniać się, że przypadkowo nie opuścił granic. 

Swój wyczyn zakończył w Grecji- miejscu narodzin dystansu maratonu. Rekordzista spędził 22 miesiące w drodze. Maraton w każdym kraju przekłada się na ponad 8000 kilometrów, ponad 8000000 metrów i równowartość jednej piątej równika na ziemi. 

autor: Dawid Gajlusz

Publikowanie komentarza

0 Komentarze