Salamandra Ultra Trail 2020 pod znakiem zapytania- WAŻNY KOMUNIKAT ORGANIZATORÓW

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, niebo, na zewnątrz i przyroda


Czasami trudno jest myśleć o pewnych decyzjach, a co dopiero je podejmować. Jako zarząd fundacji, a jednocześnie organizatorzy zawodów znajdujemy się w bardzo trudnym położeniu, to klasyczna tragedia. Jakąkolwiek decyzję podejmiemy będzie ona zła i przez część środowiska i uczestników naszych imprez niezrozumiała.

Jesteśmy organizacyjnie i prawnie - mamy wszystkie niezbędne zgody - przygotowani do przeprowadzenia zawodów. Medale, napoje izotoniczne, sanitariaty, transport, nagłośnienie... no wszystko. My swoje, a życie swoje. Wy również jesteście prawie przygotowani. Jeszcze ostatnie szlify... No i serce boli i żal...

Jak napisałem na swoim profilu, jeszcze nigdy nie stałem w obliczu tak trudnej decyzji. Zarekomendowałem zarządowi odwołanie tegorocznej edycji Salamandra Ultra Trail. To dla mnie bardzo trudne. Mimo, że mi osobiście wolno lekceważyć sytuację - też do pewnego momentu, to nie mogę tego robić mając na uwadze Wasze zdrowie, zdrowie wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów. Nasza decyzja dotknie nie tylko Was i nas, ale również sektor usług turystycznych, które już zaakceptowało naszą imprezę.

Uważam też, że przesuwanie jej na inny termin - w tym roku - nie ma sensu. Jaką mamy pewność, że i ten termin będzie właściwy? Wszyscy przenoszą, będzie tłok, który nie służy ani zawodnikom, ani organizatorom. Tegoroczny kalendarz został zmielony i wypluty i de facto go nie ma.
Jutro mamy posiedzenie zarządu fundacji i ogłosimy Wam ostateczną decyzję i nasze propozycje. Mam nadzieję, że ją przyjmiecie ze zrozumieniem, chociaż spodziewam się i zdań absolutnie negatywnych. No cóż, trudno. Uwierzcie, nie jest mi łatwo to pisać.

Pozdrawiam Artur Kulesza

Publikowanie komentarza

0 Komentarze