Świat biegania dzieli: są tacy, którzy biegają i którzy... Chcieliby wszystkich zamknąć w domu!


Trwa wymiana zdań między tymi, którzy nadal biegają, a innymi, którzy (aby uniknąć obrażeń, upadków lub kontaktów) wolą pozostać w domu. I dlatego zapraszają wszystkich biegaczy, aby robili to samo.

„Zostań w domu, nie musisz wygrywać Igrzysk Olimpijskich”. I pomijam tutaj najbardziej niegrzeczne komentarze. Sytuacja staje się coraz trudniejsza dla biegaczy w każdym wieku. Między tymi, którzy biegają, a innymi, którzy zapraszają ich do pozostania w domu- trwa wymian zdań na portalach społecznościowych. 
🔻 BIEGANIE JEST MOŻLIWE 🔻
„Możesz robić zajęcia na świeżym powietrzu indywidualnie, zachowując odpowiednią odległość od innych ludzi”- czytamy w komentarzach na Facebooku.  Pozostali widzą jednak pewne ryzyko nawet dla tych, którzy przestrzegają zasad. Upadek, kontuzja , przypadkowy kontakt z przechodniem. W razie wątpliwości zdecydowanie powtarzają: „#ZOSTANWDOMU”. 
🔻AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA NA ZEWNĄTRZ🔻
Niestety aktywność fizyczna na świeżym powietrzu” została źle zinterpretowana przez wielu obywateli. Jako przepustka na spacery lub pikniki w różnych parkach narodowych. Inni znaleźli sposoby na improwizację meczów piłki nożnej lub koszykówki. Ze wszystkimi oczywistymi zagrożeniami występującymi w sporcie kontaktowym. Stąd decyzja Rządu o zamknięciu boisk, placów zabaw, które stały się miejscem spotkań różnego rodzaju i tak duży nacisk na społeczność na to żeby zostali w domu.
🔻KULTURA SPORTOWA🔻
Oczywiście, powinni być tacy, którzy nadzorują pewne bezpłatne interpretacje możliwości wykonywania aktywności fizycznej na poziomie indywidualnym w otwartych przestrzeniach. Ale kultura sportowa jest również potrzebna,  aby zrozumieć, że dwóch facetów, którzy biegają w bezpiecznej odległości między sobą, to nie to samo, co grupa ludzi siedząca w parku.
🔻JAK BIEGAĆ?🔻
Są tacy biegacze, którzy biegają w domu na bieżni, są tacy którzy wstają o świcie, by trenować samotnie. Miłośnicy biegania szukają terenów częściowo opuszczonych, aby wykonywać najbardziej intensywne treningi.
🔻PRZYJMIJ Z POKORĄ 🔻
Zarówno dla amatorów, jak i sportowców średniego poziomu.  To naturalne, że dla wszystkich obecna sytuacja jest bardzo trudna- biegacze odczuwają obecną sytuację jako coraz bardziej duszące oblężenie- przyzwyczajeni do tego, że wychodzą z domu i biegną tam gdzie nogi poniosą... Pamiętajmy jednak, że nawet Ci najlepsi nie opierają się pokusie. Przede wszystkim przestrzegają zasad. 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze