W Chinach powróciły zawody biegowe- 1000 zawodników z maskami wystartowało w "Panda Mini Marathon"Impreza sportowa, która się odbyła, była przeprowadzona z najwyższą ostrożnością. Temperatura ciała uczestników była mierzona przed startem i na mecie zawodów. 

W chinach zauważalne są pierwsze oznaki powrotu do normalności. W zawodach odbywających się w Chengdu, udział  wzięło łącznie 1000 zawodników. Był to wyścig na krótszym dystansie w porównaniu do klasycznego, corocznego maratonu w Chengdu. W przeszłości udział w zawodach brało 20 000 zawodników. 

Zachowano maksymalne środki ostrożności:
Oczywiście, aby uniknąć nowych infekcji, wszystko zostało przygotowane przez organizatorów z najwyższą starannością, przy wsparciu tamtejszych struktur zdrowia. Wszyscy uczestnicy zawodów musieli nosić maskę przeciwko wirusowi. Następnie żeby uniknąć zagrożenia, wyścig 1000 osób podzielono na 10 grup po 100 osób. Start odbył się w odstępie dwóch minut. 

Ryzyko:  
Mimo tego, że Mini Marathon Panda odbywał się w regionie niskiego zagrożenia zakażeniem, dla wielu mieszkańców Chengdu wydawało się to niebezpieczne. Ostatecznie wola lokalnych władz zwyciężyła Wyszli z założenia, że należy powoli przywracać kraj do normalnego życia. 

autor: Dawid Gajlusz

Publikowanie komentarza

0 Komentarze