Wypadek rowerzysty u stóp ruin zamku Stary Książ- interweniowała Grupa Sudecka GOPR #ZOSTANWDOMU


Trwająca epidemia koronawirusa wymusiła wprowadzenie do ratownictwa górskiego zupełnie nowych procedur, mających zapewnić bezpieczeństwo ratownikom. 

W dniu dzisiejszym tj, 28.03.2020- ratownicy pełniący dyżur w Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o wypadku rowerzysty u stóp ruin zamku Stary Książ. Podczas trawersowania zbocza skały na której stoi zamek, rower osunął się w wyniku czego doszło do upadku z kilkudziesięciu metrów do jej podstawy.
Pomimo groźnego upadku rowerzysta nie stracił przytomności. Z zebranego wywiadu wynikało, że niedawno wrócił z Portugalii, nie mniej nie był w stanie określić kiedy nastąpiło zakończenie obowiązkowej kwarantanny. W związku z powyższym podjęto decyzję o użyciu strojów ochronnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa ratownikom.


Po dotarciu do poszkodowanego wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego poszkodowany rowerzysta został zabezpieczony i przy pomocy wózka alpejskiego przetransportowany do karetki. W wyniku upadku doszło do złamania obu kości podudzia (w tym jednej złamania otwartego), urazów głowy, istniało także podejrzenie urazu kręgosłupa.
Dziękujemy patrolowi konnemu Straży Miejskiej w Wałbrzychu za zabezpieczenie miejsca wypadku przed osobami postronnymi- informuje na swojej stronie Grupa Sudecka GOPR.

Fot. B. Kwiatkowski

Publikowanie komentarza

0 Komentarze