Co z Ultra Trail du Mont Blanc? Publikujemy komunikat od organizatorów.


Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) - to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie. Uczestnicy muszą pokonać 170 kilometrów, a łączne przewyższenie to 10000 m. Trasa wiedzie malowniczymi szlakami dookoła masywu Mont Blanc i przebiega przez trzy państwa: Szwajcarię, Francję i Włochy. W tym roku ta niezwykle wyjątkowa impreza, stoi pod znakiem zapytania!

KOMUNIKAT ORGANIZATORÓW 

Droga społeczności.
Słyszymy wiele pytań dotyczących organizacji UTMB Mont-Blanc® 2020; i są one uzasadnione. Pamiętaj, że cały zespół organizacyjny pracuje zdalnie i aktywnie, aby zaoferować Ci najlepsze możliwe doświadczenia w wyjątkowym kontekście. Obecnie koncentrujemy się na 3 scenariuszach :
  1. Organizacja dostosowanego Mont-Blanc® UTMB, utrzymana w ostatnim tygodniu sierpnia
  2. Organizacja dostosowanego Mont-Blanc® UTMB, przełożona na później
  3. Odwołanie UTMB Mont-Blanc®  
Codziennie monitorujemy również sytuację zdrowotną i kontaktujemy się z właściwymi organami krajowymi i lokalnymi, aby móc ocenić każdy z tych scenariuszy i dostosować je do wyzwań wszystkich  uczestników.  Naszym życzeniem jest oczywiście utrzymanie organizacji UTMB Mont-Blanc® od 24 do 30 sierpnia 2020 r., To nasze zdrowie i bezpieczeństwo będą kierować naszymi działaniami i podejmowaniem decyzji.

Wierzymy, że będziemy w stanie przekazać decyzję dotyczącą UTMB Mont-Blanc® 2020 około 20 maja , czyli 3 miesiące przed datą UTMB Mont-Blanc®. Życzymy wszystkim powodzenia i mamy nadzieję do zobaczenia na szlakach na całym świecie!

Zespół organizujący UTMB Mont-Blanc®

foto: Krystian Ogły

Publikowanie komentarza

0 Komentarze