COVID-19 Trail Challenge

Na jednej z grup biegowych na Facebooku, dodano post o dość ciekawej formie zawodów.

Zapraszam na zawody biegowe w Grecji- pisze w jeden z członków grupy. 
Wcale nie trzeba tak daleko jechać! 
W czasach przymusowej większej lub mniejszej kwarantanny biegowej na całym świecie, warto zauważyć inicjatywy przynoszące nieco nadziei na lepsze czasy. 

Od 1 do 3 maja odbędą się w Grecji wyjatkowe "zawody".  Respektując obowiązujące ciągle restrykcje, każdy z zawodników biegnie sam (albo w parach, bo to jeszcze wolno) na wybranej przez siebie trasie. Aktywność może miec dowolny dystans ale musi trwać co najmniej godzinę i musi zostać zarejestrowana na jednym z serwisów treningowych (Garmin, Sunto, Strava, Komoot, inne) i wklejona jako link w poniższym wydarzeniu. Ponieważ środowisko greckich biegaczy opracowało system wyceny jakości wysiłku, podobny do systemu ITRA, rezultat każdego zawodnika zostanie odpowiednio przeliczony, w zależności od dystansu, czasu i przewyższeń. W ten sposób powstanie klasyfikacja końcową, będą zwycięzcy, podium, kategorie wiekowe, itd. Prawdziwe zawody (prawie)! Nie przewidziano tylko nagród, ale w obecnej rzeczywistości największą nagrodą będzie realna możliwość współzawodnictwa i spotkania z innymi zawodnikami, nawet jeśli na razie tylko korespondecyjna. 
Ponieważ trasy są do wyboru przez zawodników, nie ma ograniczej co do krajów. Można biec w Polsce, w Anglii czy w dowolnym kraju. 
Zapraszam.

Publikowanie komentarza

0 Komentarze