Firma Polar oferuje wsparcie dla sportowców, którzy noszą smartwatche, aby zapobiegać i łapać objawy koronawirusa.


Po uruchomieniu amerykańskiej inicjatywy Garmin wspólnie firmą z Healtią, która zajmuje się usługami cyfrowymi w sektorze opieki zdrowotnej oraz opracowuje aplikację, która może monitorować warunki zdrowotne użytkowników. Teraz nawet fiński gigant Polar oferuje wsparcie dla sportowców, którzy noszą smartwatche, aby zapobiegać i łapać objawy koronawirusa.
W ostatnich latach korzystanie z narzędzi technologicznych dla sportowców, takich jak zegarki sportowe i urządzenia monitorujące sprawność fizyczną, odnotowało wielki rozwój na całym świecie. Dzięki zaawansowanym mikroczujnikom i zaawansowanej analizie danych urządzenia te są w stanie dostarczyć użytkownikom szczegółowych informacji na temat aktywności fizycznej, snu oraz poziomu stresu fizycznego i psychicznego. „Kiedy masz zamiar zachorować, tętno spoczynkowe zwykle rośnie, a zmienność rytmu serca zwykle malejeRegulacja temperatury ciała wpływa na częstość akcji serca i zmiennoś pracy serca. Dlatego wczesne wykrycie stanu chorobowego może być możliwe ”- mówi dr Raija Laukkanen, dyrektor ds. Współpracy naukowej w Polar Electro.
Zegarki sportowe Polar mierzą tętno, a wiele osób stale wykrywa tętno z nadgarstka, co jest cennym wskaźnikiem zdrowia i regeneracji. „Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, pomiar tętna i porównywanie danych dotyczących tętna spoczynkowego w ciągu kilku tygodni może pomóc zidentyfikować pierwszy etap problemu zdrowotnego ” - mówi dr Billy Sperlich, profesor uniwersytetu z Würzburga, Niemcy.
Chociaż nie są to diagnostyczne urządzenia medyczne, zegarki sportowe zawierają wiele naukowo potwierdzonych funkcji, które są w stanie zaoferować dogłębny obraz stanu zdrowia. Funkcje takie jak Nocne ładowanie i Test ortostatyczny są dostępne w produktach Polar, z których obecnie korzystają miliony użytkowników. Mogą monitorować tętno spoczynkowe i zmienność pracy serca. Funkcje te mierzą stan autonomicznego układu nerwowego, który może wcześnie sygnalizować chorobę. „Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat Polar był cytowany w ponad 5000 badań naukowych i cieszymy się, że ta wiedza może być przydatna w tak trudnym momencie, oferując informacje na temat twojego zdrowia -wyjaśnia Tomi Saario, CEO Polar Electro.

Publikowanie komentarza

0 Komentarze