Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Paryżu odwołane!


Z powodu kryzysu koronowego Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2020 zostały anulowane. Kolejne spotkanie odbędzie się w Monachium w 2022 r.
Walki o tytuł miały się odbyć w stolicy Francji od 25 do 30 sierpnia. Anulowanie nie było niespodzianką ze względu na pandemię koronawirusa i trudną sytuację we Francji.

Duże wydarzenia we Francji nadal są zabronione

Zgodnie z oświadczeniem Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego paryski komitet organizacyjny i Francuskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne (FFA) postanowiły odwołać walki o tytuł po konsultacji z odpowiednimi władzami francuskimi. Wybuch koronawirusa nie jest jeszcze kontrolowany we Francji i nadal obowiązuje zakaz ważnych wydarzeń.

Odroczenie Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2020 nie było opcją.

„Bardzo nam przykro ogłosić odwołanie Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Paryżu 2020. Mieliśmy nadzieję, że w tych trudnych czasach nadal będziemy mogli zaoferować europejskim sportowcom wielkie wydarzenie pod koniec lata ”- powiedział Dobromir Karamarinov, wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego. Stowarzyszenie omówi teraz sytuację i zmiany w kalendarzu wydarzeń lekkoatletycznych na wideokonferencji rady w dniach 7 i 8 maja. Nie było mowy o możliwym przeniesieniu walk o tytuł. Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone na 2021 r. Kilka tygodni temu. W 2022 roku w Monachium odbędą się Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, które odbywają się co dwa lata.

ISTAF Berlin we wrześniu może się odbyć.

W chwili obecnej nie jest jasne, czy może odbyć się najważniejsze niemieckie spotkanie lekkoatletyczne: berliński ISTAF jest zaplanowany na 13 września i, podobnie jak berliński maraton, przypada w okresie, który senat berliński podjął zaskakującą decyzją do 24 października na ważne wydarzenia z udziałem ponad 5000 uczestników. „Prosimy o wyrozumiałość, że nie chcemy jeszcze podjąć decyzji, czy najstarsze i najpopularniejsze na świecie spotkanie lekkoatletyczne musi zostać odwołane w tym roku. Z myślą o naszych fanach, partnerach i sportowcach czujemy się zobowiązani nie wyciągać wniosków, ale rozpatrzeć wszystkie możliwe scenariusze, prowadzić liczne rozmowy i spokojnie doradzać przez kilka następnych dni ”- powiedział dyrektor spotkania ISTAF Martin Seeber.
Organizatorzy ISTAF wcześniej stwierdzili, że nie pozwolą na organizację bez widzów. Ze względu na ogrom stadionu olimpijskiego ISTAF może być bezpiecznie zorganizowany z mniejszą liczbą widzów, pod warunkiem, że do tego czasu pandemia ustąpi.

Publikowanie komentarza

0 Komentarze