Pielęgnacja stóp dla biegaczy. [ZDROWIE]

Stopy biegaczy są mocno dociskane. Nie zawsze o tym myślimy: chodząc kładziemy 2–3 krotność masy ciała na stopach, kostkach i kolanach na każdym kroku.

Nie zawsze jednak poświęcamy stopom uwagę, na jaką zasługują ... Czas to zmienić! Dlatego przedstawiamy przegląd typowych dolegliwości stóp u biegaczy i tego, co możesz z tym zrobić w domu. Jest bardzo przydatne na wiosnę, teraz, gdy flokujemy nasze sandały i klapki!

Pęcherze:
Pęcherze powstają z powodu zbyt dużego tarcia i nacisku na skórę. Tworzy to bąbel wypełniony wilgocią. Przyczyną są często zbyt duże lub zbyt małe buty lub skarpetki. Zakup butów do biegania i innego sprzętu w specjalistycznym sklepie sportowym, w którym można liczyć na właściwą poradę, może pomóc rozwiązać ten problem. Jeśli nadal masz ten problem- możesz go rozwiązać w następujący sposób:
Możesz pozostawić pęcherz do wyschnięcia, aż zniknie.
Jeśli odczuwasz zbyt duży dyskomfort, możesz przykryć go plastrem. Można także zapobiegawczo używać plastra pęcherzowego, na przykład podczas biegania.
Możesz także przebić pęcherz. Uzyskaj jałową igłę (np. Przez krótkotrwałe podgrzanie jej w płomieniu lub zanurzenie we wrzącej wodzie). Wyczyść pęcherz i obszar bezpośrednio po wstrzyknięciu, aby uniknąć infekcji. Następnie wyciskasz wilgoć z pęcherza wacikiem i zaklejasz plastrem.
Tarcie można zmniejszyć, prósząc stopy w wrażliwe miejsca proszkiem talku.
Zadbaj również o suche stopy przed założeniem butów do biegania.

Kalus:
Modzele zwykle tworzą się na pięcie, pod stopą i na boku dużego palca. W tych miejscach mogą również tworzyć się pęcherze z powodu tarcia. Jak radzić sobie z modzelami:
Najlepiej usunąć kalus, gdy stopy są suche. Możesz użyć pumeksu:
Uwaga: nie usuwaj wszystkich modzeli jednocześnie zbyt entuzjastycznie, ponieważ ma funkcję ochronną!
Następnie możesz wcierać stopy w nawilżający krem ​​do stóp, czego dodatkowa pielęgnacja nie zaszkodzi!

Fioletowe paznokcie:
Fioletowe paznokcie są zwykle spowodowane zbyt małymi butami do biegania lub zbyt długimi paznokciami. Ponieważ zawsze „uderzasz” czubek buta palcami, pod paznokciem rozwija się siniak, który następnie zmienia kolor na fioletowy. Jak radzić sobie z niebieskimi paznokciami?
Zwykle specjalne leczenie nie jest konieczne. Fioletowy paznokieć wypadnie po chwili (często po kilku miesiącach). W tym czasie nowy uformował się już pod starym. Bądź cierpliwy to przesłanie!
Kobiety mogą „maskować” niebieskie paznokcie, malując paznokcie niebieskim lub czarnym lakierem do paznokci. 
Jeśli nadal przeszkadza ci niebieski paznokieć, lekarz może wywiercić w nim otwór, aby zmniejszyć nacisk, a tym samym ból.
Wskazówka zapobiegawcza: regularnie przycinaj paznokcie u stóp, najlepiej raz w tygodniu. Rosną szybciej niż myślisz!

Stopa sportowca:
Stopa sportowca powoduje swędzącą, bolesną skórę między palcami stóp i / lub podeszwą stopy. Jest to zaraźliwe, więc jeśli czasem ćwiczysz w centrum fitness i później bierzesz prysznic, zawsze noś klapki w wilgotnych miejscach publicznych.
Możesz leczyć to kremem przeciwgrzybicznym do stóp przeciw.
Zapewnij suche stopy, na przykład dobrze je osuszając po spacerze / prysznicu. Wilgotność jest pożywką dla grzybów i bakterii!
Za każdym razem używaj świeżych skarpet.
Aby mniej się pocić, możesz nosić bawełniane lub wełniane skarpety do biegania.

Dodatkowa wskazówka dla tych, którzy dużo chodzą i chcą być mili dla swoich stóp: kup 2 pary butów do biegania. W ten sposób Twoje stopy będą Ci wdzięczne za tę odmianę!

źródło: https://running.nl/

Publikowanie komentarza

0 Komentarze