Pierwszy raz od 127 lat Boston Maraton nie odbył się w dniu święta Patriotów!


Każdego roku w trzeci poniedziałek roku, około 30 000 biegaczy zbiera się w Hopkinton w Stanie Massachusetts, aby rozpocząć wymarzony Boston Maraton. Dla wielu zawodników sam fakt dotarcia na linię startu jest powodem do świętowania, ponieważ biegacze muszą osiągnąć tzw. "minimum", aby zakwalifikować się do wyścigu.

Trasa maratonu prowadzi z Hopkinton aż do mety, która się znajduje Boyston Street, zawodnicy przebiegają przez małe miasteczka oraz miejsca historyczne, takie jak słynne Newton Hills. Wzdłuż trasy maratonu zawodnicy witani są przez tłumy wszelkiego rodzaju widzów. Od członków klubów, którzy kibicują między innymi swoim zawodnikom, po studentów z Wellesley College i Boston College, którzy wysyłają biegaczom pocałunki i oferują słowa zachęty. 

20 kwietnia jednak, w dniu wyścigu- ulice Bostonu tego roku były puste. Z powodu obaw związanych z koronawirusem- Boston Maraton został przełożony na 14 września. Jest to pierwsz taka sytuacja w całej historii tamtejszego maratonu i nie miała miejsca od czasów debiutu. Tj., przez 127 lat!

Publikowanie komentarza

0 Komentarze