Zegarek Garmin będzie wykrywał koronowirusa


Jak donosi runnersworld.it - Garmin i rzymska firma Healthia badają aplikację do wczesnego wykrywania wirusa za pomocą parametrów dostarczanych przez zegarek.

Zegarki Garmin mogą stać się wartownikiem dla naszego zdrowia, a także w odpowiednim czasie odkryć początek koronawirusa- czytamy na stronie runnerworld.it
To co jeszcze niedawno mogłoby się wydawać fantastyką naukową, może już niebawem stać się rzecywistością dzięki projektowi "innovaperitlia", koordynowanemu przez firmę Healthia przy wsparciu włoskich organów akademickich.

Działalność badawcza zostanie przedstawiona włoskiemu rządowi już w tym miesiącu i ma na celu opracowanie nowego modelu IT zdalnej diagnostyki, zdolnego do przeprowadzania pierwszego badania potencjalnych, pozytywnych osób pod kątek wirusa COVID-19.

Dzięki całkowicie włoskiemu projektowi badawczemu, tak zwane duże zbiory danych związane ze zdrowiem, te które producenci aplikacji oraz elektronicznych produktów fitness rozwijają od lat w coraz bardziej wyrafinowany sposób- będą mogły nabierać nowego wymiaru.

Firma Healthia, dzięki swoim umiejętnością w zakresie gromadzenia danych dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia- opracuje aplikację do zbierania niektórych informacji za pośrednictwem smartfona w połączeniu opaską zegarka produkowaną przez Garmina. Urządzenia ma wykrywać parametry uznawane za kluczowe przy identyfikacji zarażenia: od nasycenia tlenem, do bicia serca osoby noszącej zegarek.

We Włoszech obecnie przeszło 50 000 osób posiada urządzenie Garmina zgodne z funkcjami niezbędnymi do monitorowania. Projekt, który wyznacza nową ściężkę, może stać się modelem na całym świecie- czytamy na stronie runnersworold.it

źródło: runnersworld.it

Publikowanie komentarza

0 Komentarze