Badania pokazują: nigdy nie jest za późno, aby zacząć żyć zdrowo.


Niewielkie zmiany stylu życia (więcej ćwiczeń, zdrowe odżywianie, kontrola masy ciała) zmniejszyłyby ryzyko ataku serca nawet o jedną czwartą...

Jest to wniosek nowego badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym Stroke. Innymi słowy, po wielu latach nie tak zdrowego trybu życia- możesz je zmienić, a tym samym zmniejszyć ryzyko zawału serca nawet o jedną czwartą!
Badanie opiera się na badaniu zdrowia pielęgniarek, które rozpoczęto w 1976 r. I trwa po dziś dzień. Jest to seria badań, w których badana jest epidemiologia i długoterminowy wpływ żywności, hormonów, środowiska oraz życia zawodowego (kobiet) pielęgniarek na zdrowie i rozwój chorób. Badanie to zawiera informacje zdrowotne od około 600 000 kobiet.
Niecałe 5% uczestniczek tego badania miało zawał serca w okresie badania. Te kobiety, które  dostosowały swój styl życia, zmniejszyły to ryzyko od 23 do 25%! Najbardziej „wpływowymi” czynnikami była większa aktywność fizyczna (co najmniej 30 minut dziennie), rzucenie palenia i dążenie do zdrowej masy ciała.
Zdecydowanie popieramy „zdrowy tryb życia”. Każdy sport jest dobry, ale każdy wie, że bieganie i tak jest najlepszym rozwiązaniem!  magazynbiegow.pl to właściwe miejsce, aby uzyskać wskazówki dotyczące treningów i bogactwo cennych informacji, żeby rozpocząć bieganie i czerpać z niego wiele radości i satysfakcji! 

źródło: https://running.nl/

Publikowanie komentarza

0 Komentarze