Jak będzie wyglądał tegoroczny międzynarodowy sezon lekkoatletyczny?


Pojawiło się światełko w tunelu, tym razem mamy wiadomości nie o odroczeniu wydarzenia, ale o powrocie profesjonalnych startów. Nowy oficjalny międzynarodowy sezon lekkoatletyczny jest zaplanowany na daty od sierpnia do października 2020 r. 

Strona internetowa World Athletics (World Athletics Association) ma harmonogram startów w sezonie letnim Continental Tour Gold, składający się z jednodniowych spotkań. Publikowane są również daty spotkań w sezonie ligi diamentów.

Niewielka liczba krajów będzie mogła organizować spotkania w czerwcu i lipcu (na przykład w Oslo „Impossible Games” 11 czerwca), ale sezon międzynarodowy prawdopodobnie rozpocznie się w sierpniu.
11 sierpnia - Turku, Finlandia - Continental Tour Gold
14 sierpnia - Monako - Wanda Diamond League
16 sierpnia - Gateshead, Anglia - Wanda Diamond League
20 sierpnia - Szekesfehervar, Węgry - Continental Tour Gold
23 sierpnia - Sztokholm, Szwecja - Wanda Diamond League
2 września - Lozanna, Szwajcaria - Wanda Diamond League
4 września - Bruksela, Belgia - Wanda Diamond League
6 września - Paryż, Francja - Wanda Diamond League
6 września - Śląsk, Polska - Continental Tour Gold
8 września - Ostrawa, Czechy - Continental Tour Gold
15 września - Zagrzeb, Chorwacja - Continental Tour Gold
17 września - Rzym / Neapol, Włochy - Wanda Diamond League
19 września - Szanghaj, Chiny - Wanda Diamond League
26 września - Nairobi, Kenia - Continental Tour Gold
4 października - Eugene, USA - Wanda Diamond League
9 października - Doha, Katar - Wanda Diamond League
17 października - Gdynia, Polska - mistrzostwa świata w półmaratonie
17 października - Chiny - Wanda Diamond League

Spotkania w Nanjing i Tokio odbędą się, prawdopodobnie we wrześniu-październiku, w toku. Całkowita pula nagród wynosi co najmniej 200 000 $; zostanie ona wypłacona na każdym „złotym” spotkaniu. 

„Naszym głównym priorytetem było zdrowie i bezpieczeństwo naszych sportowców. Kolejnym priorytetem było znalezienie sposobu na powrót naszych profesjonalnych sportowców na międzynarodowe zawody w tym roku, ponieważ ich dochody zależą od tego ”- wyjaśnia Sebastian Coe, szef World Athletics ,„ Cieszę się, że teraz możemy zaoferować im solidny międzynarodowy sezon między w sierpniu i październiku, gdzie będą mogli zarobić nagrody pieniężne i ocenić swoje postępy w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. ”

Ale jak dokładnie wszystko się wydarzy, jakie dyscypliny będą dokładnie prowadzone, wciąż nie jest jasne. Cytat z diamondleague.com :

„Diamentowa Liga 2020 nie będzie zorganizowaną serią wydarzeń prowadzących do finałów, jak to zwykle bywa. Biorąc pod uwagę obecne różnice w możliwościach szkolenia i podróży, niemożliwe byłoby zapewnienie równych szans i sprawiedliwego systemu kwalifikacji do 2020 r. Dlatego w tym sezonie sportowcy nie zdobędą punktów ligowych, nie będzie obowiązkowych 24 dyscyplin i finałów ... Każdy organizator spotkania rozważy i ogłosi format swojej konkurencji oraz jakie dyscypliny zostaną uwzględnione dwa miesiące przed nią, aby mogli pracować w panujących warunkach, ustanowione przez ich rządy ”. 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze