Mistrzostwa Polski w biegu po schodach Sky Tower Run- nie odbędą się w tym roku.

foto: https://www.facebook.com/SkyTowerRunWroclaw/

Już niebawem, 24 maja, ponad tysiąc biegaczy miało zmierzyć się w jednej z najbardziej wymagających konkurencji - Mistrzostwach Polski w biegu po schodach Sky Tower Run. W związku z obecną wyjątkową sytuacją i towarzyszącymi jej ograniczeniami, organizatorzy wydarzenia, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, zdecydowali o przełożeniu rywalizacji na najbliższy możliwy termin w 2021 roku.

Sky Tower Run to jeden z najbardziej wymagających biegów - jego uczestnicy mają do pokonania 1142 schody. Z roku na rok lista startowa zapełnia się coraz szybciej, a grupa śmiałków, chętnych do zdetronizowania mistrzów, wydłuża się. Niestety, nikt nie był w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się w 2020 roku.

- Podjęcie decyzji o przeniesieniu Sky Tower Run na przyszły rok nie było łatwe. Szczególnie, że wciąż otrzymywaliśmy informacje o tym, jak wielu biegaczy nie może doczekać się majowego startu w zawodach. Jednak obecna sytuacja zmusiła nas do przeorganizowania imprezy. Nie tracimy jednak pogody ducha i wierzymy, że w przyszłym roku pełni sił i głodni sportowych emocji spotkamy się w Sky Tower, aby po raz siódmy wbiec na jego szczyt – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław.
Wszystkie opłaty startowe zachowują ważność do kolejnej edycji. Z racji wyjątkowej sytuacji i tzw. „siły wyższej” zwroty wpłaconych środków nie będą dokonywane. Aktualnie organizatorzy pracują nad najbardziej optymalnym terminem wydarzenia. Dokładna data zostanie podana w osobnym komunikacie- czytamy w komunikacie organizatorów.

Publikowanie komentarza

0 Komentarze