Nowe badania zegarków sportowych Polar- podczas pandemii koronawirusa więcej śpimy i ćwiczymy

Polar, znany ze swoich zegarków sportowych, badał zachowania sportowe i sen użytkowników podczas wybuchu koronawirusa. Odkryli wiele uderzających trendów.
Polar przeanalizował anonimowe dane sportowe dotyczące snu, pochodzące od dziesiątek tysięcy użytkowników zegarków Polar.. Wyniki pokazują, że użytkownicy zaczęli więcej ćwiczyć podczas pandemii i pomimo narzuconych przez rząd obostrzeń- częściej robili to na zewnątrz. Dane pokazują również, że obowiązkowa praca z domu spowodowała, że ​​spaliśmy dłużej i lepiej.

Ćwiczymy na zewnątrz coraz częściej

Użytkownicy zegarków multisportowych Polar mogą rejestrować swoje wyniki sportowe z około 130 dyscyplin sportowych. Dane z różnych sportów uprawianych od lutego do kwietnia pokazują uderzające trendy. Ogólnie rzecz biorąc, zaczęliśmy więcej ćwiczyć podczas pandemii: Polar zanotował 34,9% więcej sesji w 16 najpopularniejszych sportach w kwietniu w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku.We Francji, gdzie ludzie mogli wychodzić tylko na niezbędny spacer, Polar zaobserwował gwałtowny spadek liczby zarejestrowanych sesji sportowych na świeżym powietrzu”.

Śpimy dłużej i lepiej

Zegarki Polar Multisport rejestrują również długość i jakość snu użytkowników. Dane te pokazują, że użytkownicy tych zegarków spali średnio o 15 minut dłużej w kwietniu w dni powszednie niż w lutym. Chodzili spać nieco później (średnio 23:40 w porównaniu do 23:28 w lutym),a wstawali również później (średnio 07:23 zamiast 06:57). Jest to logiczna konsekwencja obowiązkowej pracy z domu: nie tracimy już czasu podróże rano, więc możemy zostać dłużej w łóżku.
Ponadto wydaje się, że użytkownicy Polar również lepiej spali podczas pandemii. Średnia ocena snu, która podsumowuje, jak dobrze autonomiczny układ nerwowy wraca do zdrowia po wysiłku fizycznym i psychicznym podczas snu, była nieco wyższa w kwietniu niż w lutym (z 73,8 do 74,3).
Dane pokazują średnie niższe tętno spoczynkowe i większą zmienność tętna, co może wskazywać na obniżenie poziomu stresu podczas pandemii. Wyniki holenderskie są słabsze niż w Belgii i Francji, gdzie zamknięcie prawie wszystkich firm i sklepów zaowocowało jeszcze sprawniejszymi agendami.

Korzyści zdrowotne

Dane Polar jasno pokazują, że dla użytkowników pandemia zapewnia korzyści zdrowotne: ćwiczymy coraz więcej na zewnątrz, śpimy dłużej, lepiej i jesteśmy mniej zestresowani. Polar popiera przydatność parametrów monitorowania, takich jak tętno i zmienność tętna, w zrozumieniu aspektów zdrowotnych przez długi czas.
Zegarki Polar nie są wyrobami medycznymi, ale technologia i metody analizy marki zostały sprawdzone w ponad 8 100 badaniach i są szeroko stosowane przez naukowców i sportowców na całym świecie. Różne instytuty badają obecnie, czy zegarki sportowe, urządzenia fitness i smartwatche mogą odgrywać rolę we wczesnym wykrywaniu COVID-19.
„Automatyczna regulacja temperatury ciała wpływa na tętno”, mówi dr Laukkans. „Zwykle zwiększa to tętno spoczynkowe, gdy pojawia się gorączka, a zmienność tętna ogólnie maleje. Umożliwia to wczesne wykrycie choroby”.

źródło: https://running.nl/

Publikowanie komentarza

0 Komentarze