Odmrażanie gospodarki. Pora na kluby fitness i siłownie. Kiedy nastąpi ich otwarcie?


Branża fitness to jedna z tych, które najdotkliwiej odczuły ograniczenia związane z wybuchem pandemii koronawirusa w Polsce. Wiele siłowni i klubów fitness z dnia na dzień straciło klientów. Kiedy branża fitness na nowo zostanie otwarta? W którym etapie odmrażania gospodarki to nastąpi?

Odmrażanie gospodarki. Jeśli branża fitness nie ruszy początkiem czerwca, może "skurczyć się o połowę"

Tomasz Napiórkowski, założyciel Polskiej Federacji Fitness powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że jeśli branża fitness szybko nie zostanie odmrożona i nie wróci do działalności z początkiem czerwca, "to rynek usług fitness może w tym roku skurczyć się nawet o o połowę, czyli o ponad 2 miliardy złotych".

Odmrażanie gospodarki. Jak będzie wyglądało otwarcie siłowni i klubów fitness?

Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness podkreślił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że jest szansa, by branża fitness ruszyła już początkiem czerwca. Aktualnie Główny Inspektor Sanitarny pracuje nad szczegółowymi wytycznymi dla sektora fitness.

Odmrażanie gospodarki. Kiedy siłownie i kluby fitness zostaną otwarte?

Siłownie i kluby fitness, podobnie jak restauracje, salony fryzjerskie kosmetyczne baseny itd. zostały zamknięte w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ponieważ rząd powoli luzuje już obostrzenia, najprawdopodobniej wkrótce zostaną też otwarte siłownie i kluby fitness.
Od 18 maja rozpoczyna się stopniowe odmrażanie sportu. Najpierw zwiększony zostanie limit osób na stadionach, skoczniach, torach, skateparkach i pełnowymiarowych boiskach.
Otwarcie klubów fitness i siłowni rząd planuje w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Jeśli liczba zachorowań na COVID-19 gwałtownie nie wzrośnie, to prawdopodobnie czwarty etap zostanie uruchomiony 1 czerwca.


Publikowanie komentarza

0 Komentarze