Pierwsze międzynarodowe zawody odbędą się w Oslo w Norwegii

Pierwsze duże oficjalne międzynarodowe zawody sezonu 2020 zaplanowano na 11 czerwca w Oslo w Norwegii na imprezie Impossible Games. 


Zawody te są następcą etapu Diamentowej Ligi, która również została zaplanowana na 11 czerwca, ale została odwołana z powodu COVID-19Uczestnicy czekają na ograniczony program alternatywnych startów. Zasady kwarantanny w Norwegii pozwalają sportowcom występować, ale bez widzów. Możliwość przyjazdu zagranicznych uczestników jest wykluczona. 

Zmierzą się ze sobą dwie drużyny: „Bracia Ingebritsen” przeciwko reprezentacji Kenii. Norwegowie pobiegną na stadionie Bislett w Oslo, Cheruyot i Manangoi w Nairobi.
Konfrontacja odbędzie się w niepopularnej odległości 2000 metrów. Nie została wybrana przypadkowo: norweskie gwiazdy LA będą miały okazję pobić europejski rekord, który utrzymuje się na tym dystansie od 1985 roku (Steve Cram, Wielka Brytania - 4.51.39). 

Ponadto odległość z grubsza wyrównuje szanse specjalistów na 1500 m i 3000 m. 
Zespoły będą obejmować dodatkowych biegaczy (którzy nie zostali jeszcze wybrani), pięciu zawodników na stronę. Trzej członkowie każdej drużyny muszą ukończyć wyścig, co oznacza, że ​​dwaj pozostali mogą zostać biegaczami dla głównych biegaczy. Zespół z najlepszym łącznym czasem trzech biegaczy wygrywa.

Team Cheruyot

Cheruyot i Manangoy są dwoma ostatnimi mistrzami świata na 1500 m. Cheruyot został mistrzem świata w 2019 roku w Doha, a Manangoy wygrał Mistrzostwa Świata 2017 w LondynieObaj biegacze zostali również srebrnymi medalistami na dystansie 1500 m, Manangoy zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Świata 2015 w Pekinie, a Cheruyot otrzymał srebro w 2017 r.Publikowanie komentarza

0 Komentarze