Przebiegli dla Biebrzańskiego Parku Narodowego 53400 kilometrów!


W weekend majowy odbyła się akcja "Obiegniemy Polskę" dla Biebrzańskiego Parku Narodowego organizowana przez RMF4RTGladiators. Uczestnicy wydarzenia mieli do przebiegnięcia dystans 3511.4 kilometrów w trzy dni.

Mieliśmy świadomość, że trzeba będzie zaangażować kilkaset osób, aby to się udało. Gladiatorzy dali cynk swoim znajomym, znajomi znajomym no i poszło! W pewnym momencie jedna pętla przestała być wyzwaniem, walczyliśmy więc o dwie. Namówiliśmy Kurka Wolna, aby przekazała 1 zł za 1 km aż do osiągnięcia 7022,8 km- informują w komunikacie na Facebooku organizatorzy.


Akcja nabierała tempa, dołączały kolejne osoby, a kilometry przebiegane były w zawrotnym tempie. Założony dystans osiągnęli już 1 maja, po zaledwie kilkunastu godzinach od startu. W akcję włączyły się media, sportowcy, kluby siatkarskie i piłkarskie oraz artyści.

Nikt jednak nie chciał się zatrzymywać. Lecieliśmy dalej, zachęcając tym samym do indywidualnych wpłat na Biebrzański Park Narodowy. Poruszyliśmy całą biegową Polskę, która dokładała swoje kilometry, a co najważniejsze – świetnie się przy tym bawiła. Widać to na masie zdjęć, które od Was dostaliśmy!
Uczestnicy wydarzenia przemierzyli Polskę kilkakrotnie, a finalnie przebiegli dystans przekraczający obwód ziemi, wynoszący 40075 kilometrów! 

Nasz biegowy licznik zatrzymał się wczoraj o północy, na dystansie aż 53 000 kilometrów!
Do akcji zapisało się 3638 osób, finalnie pobiegło 2794 biegaczy. Spaliliśmy razem ponad 4 miliony kalorii. Indywidualnie najwięcej kilometrów pokonał Daniel Stroinski z siostrzanej ekipy RMF4RT OCR, który za jednym zamachem przebiegł 197 kilometrów – no wariat jakich mało!
A to wszystko dzięki Wam! Dziękujemy każdemu, kto dorzucił od siebie choć kilkaset metrów. Pokazaliśmy, że biegowa brać potrafi zjednoczyć się w szczytnym celu.
Publikowanie komentarza

0 Komentarze