Rekomendacje PZLA dot. organizacji zawodów w dobie pandemii.

OBECNIE NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZEPROWADZANIA ZAWODÓW SPORTOWYCH. Z POWODU TRWAJĄCEJ PANDEMII COVID-19 ZOSTALIŚMY ZMUSZENI DO ZREZYGNOWANIA Z ORGANIZACJI WYDARZEŃ LEKKOATLETYCZNYCH. WSZYSCY JEDNAK BARDZO OCZEKUJĄ NA POWRÓT DO RYWALIZACJI. W ZWIĄZKU Z TYM PZLA PRZEDSTAWIA REKOMENDACJE, KTÓRE OCZEKUJĄ NA AKCEPTACJĘ INSTYTUCJI NADRZĘDNYCH, DOT. ORGANIZOWANIA ZAWODÓW GDY BĘDZIE TO JUŻ MOŻLIWE- opisuje pzla na swojej stronie.

W załączeniu przekazujemy rekomendację rozgrywania zawodów lekkoatletycznych I klasy przy ograniczonej liczbie uczestników rywalizacji sportowej przy wzmożonej transmisji koronawirusa w Polsce zgodnie z zasadami zachowania „warunków sanitarnych".
W pierwszym etapie rekomendujemy rywalizację na obiekcie lekkoatletycznym przez 50 uczestników bez udziału publiczności. Kolejne etapy i progi liczbowe osób uczestniczących w zawodach lekkoatletycznych zwiększające wstępne ograniczenie do 50 osób będą powiązane z rekomendacjami i zarządzeniami władz państwowych- czytamy na stronie PZLA.

Proponowane „odmrażanie” rywalizacji sportowej w lekkiej atletyce odbywać się będzie zgodnie z rozporządzeniami Prezesa Rady Ministrów, Minister Sportu oraz Ministra Zdrowia oraz komunikatów GIS w zakresie znoszenia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii- dodają.

W załączniku prezentujemy oddzielnie propozycje wytycznych dla zawodów klasy I oraz dla zawodów klasy MM (w tym mistrzostw Polski). Materiały te, opracowane w szerokim gronie przy udziale m.in. komisji działających w PZLA (Centralne Kolegium Sędziów, Komisja Sportowo-Techniczna), stanowią propozycję przeprowadzania wydarzeń lekkoatletycznych. Materiały te zostaną złożone także do Ministerstwa Sportu.źródło: https://pzla.pl/

Publikowanie komentarza

0 Komentarze