Robot-pies gania biegaczy, którzy nie przestrzegają zasad

foto: https://running.gazzetta.it/

Najnowsza innowacja technologiczna pochodzi z Singapuru, gdzie obecnie występuje największa koncentracja Azji Południowo-Wschodniej wśród osób zarażonych koronawirusem.

Ten czworonożny robot z kamerami sprawdza czy biegacze, którzy trenują w parku Bishan-Ang Mo Kio w Singapurze, szanują dystans społeczny przewidziany przez władze. Kiedy tak się nie dzieje, pies-robot zachęca nieuważnych biegaczy do zachowania bezpiecznej odległości za pomocą nagranego komunikatu głosowego.

Robot nazywa się Spot, jest znacznie wydajniejszy niż robot z czterema kołami, ponieważ jest w stanie ominąć przeszkody i poruszać się po różnych rodzajach terenu. Zgodnie z tym, co ujawnia strona Money.it, zaczerpnięta z Atletica Notizie, jest ona również w stanie oszacować liczbę osób obecnych w parku. 
Na razie korzystanie z serwisu Spot, który pozwala kontrolować obszar 3 kilometrów w towarzystwie pracownika firmy budowlanej Boston Dynamics, będzie miał kilkutygodniowy okres próbny . Jeśli wszystkie wyniki będą pozytywne, będą one regularnie wykorzystywane, szczególnie w godzinach szczytu podczas wizyt w parkach miejskich w Singapurze.

Publikowanie komentarza

0 Komentarze