Supermaraton Gór Stołowych nadal w pierwotnym terminie, ale z pewnymi modyfikacjami...


Supermaraton Gór Stołowych to kultowa impreza, która wpisała się w niejeden biegowy kalendarz. Trasa zawodów prowadzi szlakami turystycznymi polskich Gór Stołowych i czeskich Broumovskich Sten. Jest ona wymagająca technicznie, znajdziecie na niej dużo skał, zakrętów oraz znaczne przewyższenia. Wielu zawodników zważywszy na zaistniałą sytuację z COVID-19- boryka się z myślami czy impreza w ogóle się odbędzie. Dyrektor zawodów Piotr Hercog wydał wczoraj komunikat.

Cały czas monitorujemy sytuację i analizujemy możliwości oraz alternatywy jakie możemy wykorzystać aby tegoroczna edycja XI Supermaratonu Gór Stołowych odbyła się zgodnie z planem. Po wstępnych rozmowach z naszymi partnerami samorządowymi ustaliliśmy, że nadal działamy z pierwotnym terminem, tj. 26-28 czerwca 2020 roku- czytamy na stronie wydarzenia.

By być przygotowanym na różne sytuacje szykujemy także pewne modyfikacje i zabezpieczenia by dostosować zawody do obecnej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy czekać z ogłoszeniem do ostatnich dni przed imprezą, dlatego wyznaczamy sobie czas na ostateczną decyzję na około 4 tygodni przed zawodami ( do 31 maja 2020 r. ) . Wtedy też potwierdzimy czy impreza na pewno odbędzie się w pierwotnym terminie, czy w zmienionym. Także wtedy określimy ewentualne korekty rozwiązań logistycznych i programowych. Najważniejsze jednak dla nas jest potwierdzenie od ustawodawcy że imprezy sportowo - rekreacyjne w ogóle mogą się odbywać. Jeśli tak to mamy już przygotowane pewne rozwiązania, które dadzą nam możliwość organizacji, zachowania klimatu, a jednocześnie będą minimalizować zagrożenia związane z wirusem.
W obecnej sytuacji niczego nie można być pewnym na 100 % dlatego organizatorzy zdecydowali się się wprowadzić do regulaminu kilka drobnych zmian na korzyść uczestników:
📍bezpłatne przeniesienie opłaty startowej na inną osobę do 10 czerwca 2020 r.
📍możliwość uzyskania zwrotu w wysokości 60 % poniesionych kosztów do 5 dni po ogłoszeniu potwierdzonej daty zawodów.
📍uzyskanie Vouchera o wartości 100 % poniesionej opłaty startowej, który będzie do wykorzystania na SGS 2021 ( 25-27.06.2021 ) lub jednej z naszych innych nadchodzących imprez ( czas decyzji max. do 5 dni po oficjalnym ogłoszeniu i potwierdzeniu nowej daty zawodów):

-Sztafeta Górska 2020 ( 28-30.08.2020);
-Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 2021 (23.01.2021);
-Sztafeta Górska 2021 (9 -11.04.2021);
-Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2021 (15-18.07.2021);

Voucher jest przepisywany bezpłatnie i może być także przekazany innej osobie.
Wszystkie zmiany (oprócz automatycznego przeniesienia na nowy termin zawodów) kierujecie poprzez e-mail na adres: biuro@maratonygorskie.pl
Pozostałe zapisy regulaminu na razie pozostają bez zmian- informuje Piotr Hercog. Do końca maja mamy poznać ostateczną decyzję dotyczącą SGSa. 
A tymczasem bądźcie dobrej myśli i trzymajcie kciuki za to abyśmy wszyscy spotkali się w planowanym pierwotnie terminie!
Pozdrawiam,
Piotr Hercog
Fundacja Maratony Górskie

Publikowanie komentarza

0 Komentarze