Szlak GSB - Główny szlak Beskidzki, co to jest? Roman Ficek wyjaśnia

foto: https://www.facebook.com/romanficekbiegiemlukkarpat/

Cienka czerwona linia, czyli nasz Polski najdłuższy szlak zwanym Główny Szlak Beskidzki Kazimierza Sosnowskiego w skrócie GSB. Ciągnący się południem Polski i mierzący około 520 km i 21000 tyś. przewyższenia.

Jego kolor, to czerwony, ale uwaga czasem się krzyżuje z innym czerwonym i trzeba być czujnym w takich miejscach. Początek czy też koniec zaczyna się w Bieszczadach w wiosce Wołosate niedaleko granicy Ukraińskiej. A drugi koniec szlaku jest w Ustroniu w Beskidzie Śląskim. Można z każdej strony uznać start i koniec, jak kto woli. Szlak prowadzi przez Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Beskid Śląski. Najwyższym szczytem na drodze jak wiadomo jest Babia Góra 1725 m. Po drodze mija się wiele wysokich i pięknych szczytów między innymi Turbacz 1315 m. w Gorcach czy też Tarnice 1346 m. w Bieszczadach. Nie brakuje też na trasie malowniczych miasteczek takich jak choćby Krynica Zdrój czy Krościenko nad Dunajcem- opisuje na swoim profilu Fecebookowym Roman Ficek.

Dzięki temu, można biec bez supportu i nie zbaczać z trasy by dokupić potrzebny prowiant. Na całej trasie jest kilkanaście schronisk, w których można się przespać i zjeść coś ciepłego. Moim zdaniem jest to bardzo łatwy i miły szlak do przejścia lub przebiegnięcia. Jest, to fajna trasa na spróbowanie swoich sił i rozpoczęcia przygody z pokonywaniem długodystansowych szlaków- dodaje.


Publikowanie komentarza

0 Komentarze