6 zagranicznych motywacyjnych filmów, które warto obejrzeć

Co trzeba zrobić żeby zwyciężyć w zawodach i jaki rodzaj pracy stoi za zwycięstwami i osiągnięciami biegaczy? Przygotowaliśmy wybór dzieł sztuki i filmów dokumentalnych o amatorskich biegaczach i profesjonalnych sportowcach. Te filmy dadzą ci do myślenia, pomogą ci wstać z kanapy i zacząć biegać.


Endurance (Endurance - 1998, USA / Niemcy / Wielka Brytania)
Gatunek: Sport, Biografia, Dramat
Dokument o wielkim etiopskim biegaczu- Hail Gebreselassie. Haile jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim i czterokrotnym mistrzem świata na 10.000 metrów oraz czterokrotnym mistrzem świata w halach na dystansach 1500 i 3000 metrów. Od 1994 roku ustanowił 27 rekordów świata na dystansach biegowych, zaczynając od 2000 metrów, a kończąc na maratonie. Haile jest uznawany za najlepszego sportowca lekkoatletycznego na świecie w 1995 i 1998 r. Według Track & Field News i najlepszego sportowca lekkoatletycznego na świecie według IAAF 1998 Jego pożegnanie odbyło się w 2015 roku. Podobnie jak debiut, wyścig odbył się w Addis Abebie. 40 tysięcy ludzi wyszło z idolem na dystans 10 kilometrów.

Przyszły sportowiec urodził się w biednej wiosce w Etiopii w rodzinie rolniczej. Na wysokości co najmniej 2000 metrów nad poziomem morza biegał prawie codziennie. Przez dziesięć lat Haile biegał dziesięć kilometrów do szkoły i w tej samej odległości z powrotem. Biegał z podręcznikami w lewej ręce, a to dodawało stylu jego bieganiu: lewa ręka Haile była zawsze przyciśnięta nieco bliżej do jego ciała niż do prawej. Decyduje się wziąć udział w swoim pierwszym maratonie w Addis Abebie pod naciskiem brata i osiąga wynik 2 godzin 48 minut. Pomimo braku zgody ojca Haile Gebreselassie pozyskał wsparcie lokalnego klubu policyjnego i zaczął żyć życiem zawodowego biegacza.
I am Bolt (I Am Bolt - 2016, Wielka Brytania)
Film opowiada o największym sportowcu na świecie, ośmiokrotnym mistrzu olimpijskim i jedenastokrotnym mistrzu świata w bieganiu na krótkich dystansach Usainie Bolte. Jamajski zawodnik ustanowił osiem rekordów świata i wygrał dystanse sprintu 100 i 200 metrów podczas trzech igrzysk z rzędu. Film „Jestem Bolt” o marzeniach i celach, o ciężkiej pracy i treningu oraz, oczywiście, o wsparciu zespołu - wszystko to stoi za zwycięstwami sportowca. Prawdziwe ujęcia z mistrzostw i olimpiad tworzą prawdziwą sportową atmosferę, dają energię do rywalizacji, a podczas oglądania- czujemy się tak, jakbyśmy byli na tym samym torze z Usainem.


100 metrów (100 metros - 2016, Portugalia / Hiszpania)
Gatunek: biografia, dramat, komedia, sport
Film oparty jest na prawdziwej historii. Ramon ma rodzinę, pracę, a nawet irytującego teścia. Wszystko się zmienia, gdy u bohatera zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Wiadomość jest oszałamiająca dla rodziny, ale zamiast wsiąść na wózek inwalidzki, Ramon postanawia przygotować się do triathlonu Ironman Series. W przygotowaniu do „żelaznego” dystansu wsparcie bliskich jest bardzo ważne. Być może to znaczenie sprawia, że ​​film jest tak poruszający, miły i inspirujący. Pokazuje nam, że ludzkie ciało jest wielką tajemnicą tajemnicą.Conquerors of the Desert (Desert Runners - 2013, USA) 
Gatunek: Sport, Dokument, Dramat, Przygoda
Film opowiada o grupie nieprofesjonalnych biegaczy, którzy postanowili podnieść poziom trudności pokonanych dystansów i wybrali się na jeden z najtrudniejszych ultramaratonów. Des Sables 4 Desert Series odbywa się co roku na Saharze w Maroku. Ten sześciodniowy wyścig trwa około 250 kilometrów, a łącznie jest to około sześć klasycznych maratonów. Magazyn TIME w 2009 i 2010 roku uznał tę serię za wiodącą na świecie wytrzymałość stóp. Rzeczywiście, dla niektórych uczestników ten ultramaraton zamienia się w koszmar i nie wszyscy docierają do mety. Chcesz poznać etapy ultramaratonu i przekonać się, jak ciężko jest? Obejrzyj ten film!Willpower (Race - 2016, Canada / Germany / France)
Gatunek: Sport, Biografia, Dramat
Film opowiada o legendarnym czarnym sportowcu Jesse Owensie, który zdobył 4 złote medale na najbardziej kontrowersyjnej olimpiadzie w historii, która odbyła się w 1936 roku w Berlinie. Dokumentacja Owensa prowadzona od dziesięcioleci. Obraz spowodował bardzo różne odpowiedzi od odbiorców. Film rozgrywa się w nazistowskich Niemczech, kiedy polityka aktywnie ingeruje w sport. Nasz sportowiec jest przedstawicielem rasy uciskanej społecznie. Jesse Owens był przygotowany na to, by nie jechać na olimpiadę. Ale z jakiś powodów ostatecznie zmienia zdanie?
Praca artystów i dekoratorów całkowicie przenosi widza w lata 30. Ten film, to poruszająca historia- polecamy!Bez ograniczeń (bez ograniczeń - 1998, USA)
Gatunek: sport, dramat, biografia
Film powstał w oparciu o krótkie i pełne życie legendarnego sportowca Steve'a Prefontaine'a. Miliony fanów - był żywym wcieleniem amerykańskiego snu. Niewątpliwie zasługuje na entuzjastyczne recenzje. Film opowiada o sukcesach sportowych i przeszkodach. Widz zobaczy, jak zwykłe sytuacje domowe mogą podważyć wątpliwość w ostateczny sukces.
Interesujący jest duet dwóch sprzeczności w relacji porywczego mistrza z trenerem. Tutaj zobaczysz sport, psychologię i dramat. Klimatyczna biografia, którą koniecznie musisz zobaczyć.


Publikowanie komentarza

0 Komentarze