Karkonoski Park Narodowy wydał swoje stanowisko w sprawie zakazu imprez sportowych w 2020 roku na terenie Parku

We wtorek pisaliśmy o odwołaniu przez KPN wszystkich imprez biegowych na terenie Parku w 2020. [zobacz artykuł] Jak poinformował nasz portal Chojnik/ Rudawy Festiwal BiegowyDyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego zrobił, to bez względu na nowe wytyczne i rozporządzenie Rady Ministrów.


Dzisiaj rano, na oficjalnym profilu Facebookowym- pojawił się komunikat dotyczący decyzji Dyrektora KPN odnośnie odwołania imprez biegowych w 2020 roku:
Dyrektor KPN uchylił z powodu obostrzeń związanych z Covid-19 swoje, wydane jeszcze przed epidemią, zgody na imprezy zaplanowane w 2020 roku. W świetle obowiązujących przepisów imprezy sportowe w takim kształcie w jakim były zgłoszone nie mogą się odbyć...
Organizatorzy chcący je przeprowadzić muszą zaproponować rozwiązania zgodne z przepisami. Niestety nie umiemy powiedzieć jakie będą przepisy na dzień organizacji tych imprez, co stawia przed organizatorami naprawdę trudne wyzwanie...

Wczoraj natomiast, organizatorzy imprez biegowych wspólnie z samorządowcami oraz instytucjami działającymi na terenie Kotliny Jeleniogórskiej- złożyli pismo w tej sprawie.


Mamy nadzieję, że decyzja o zakazie imprez sportowych na terenie Parku zostanie cofnięta, a Dyrektor KPN weźmie tym samym przykład od kolegów z Tatrzańskiego Parku Narodowego i pomoże w organizacji tak wspaniałych wydarzeń jakim są długodystansowe biegu górskie.

źródło: facebook

Klikając w reklamę, przyczyniasz się do rozwoju naszego portalu🔻

Publikowanie komentarza

0 Komentarze