Niekonwencjonalna decyzja KPN - odwołane imprezy sportowe na terenie Parku w 2020 roku!

W dniu dzisiejszym dotarła do nas informacja o odwołaniu przez Karkonoski Park Narodowy wszystkich imprez sportowych w 2020 roku. Jak informuje nasz portal jeden z organizatorów Chojnik/ Rudawy Festiwal Biegowy- Dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego zrobił, to bez względu na nowe wytyczne i rozporządzenie Rady Ministrów.

Od marca tego roku przez pandemię koronawirusa oraz wprowadzanie obostrzeń, wielu organizatorów musiało przenieść zawody na 2021 rok lub całkowicie je odwołać. Teraz gdy obostrzenia zostają znoszone- wielu organizatorów wydarzeń sportowych dostało "zielone światło" na organizację zawodów nieprzekraczającą 150 uczestników- innego zdania jest jednak Dyrektor KPN, który pisze własne zasady i ustanawia swoje prawo- dodają organizatorzy Chojnik/ Rudawy Festiwal Biegowy.

Po rozmowie telefonicznej naszego portalu z organizatorami Chojnik/ Rudawy Festiwal Biegowy - dowiedzieliśmy się, że Dyrektor KPN uznał, iż wirus COVID-19 rozprzestrzenia się na terenie Parku wśród biegaczy, a między innymi turystami już nie! Argumentem dla Dyrektora KPN jest również, to że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu w czasach pandemii jest niebezpieczna.
Można już organizować zawody w przestrzeni publicznej dla 150 osób. Mamy pozytywne przykłady takich działań. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Ministerstwem Sportu, można to zrobić zgodnie z prawem i bezpiecznie dla uczestników. Dyrektor KPN kiwa głową i nie widzi takiej możliwości- dodaje nasz rozmówca.
Organizatorzy imprez sportowych na terenie KPN przygotowali protest oraz odwołanie. Liczą, że ta decyzja- nie znajdująca odzwierciedlenia w obowiązujących przepisach- zostanie odwołana.

Dyrektor KPN zakazuje wstępu do Parku zawodnikom wszystkich imprez sportowych. Nie chce robić tłumów na szlakach, choć w tym samym czasie na Śnieżkę wejdzie tysiące turystów! Przy kasach po bilet stoi setka ludzi. Liczymy na Wasze wsparcie! Komentarz, udostępnienie, miłe słowo- czytamy w komunikacie.

źródło: RED

Publikowanie komentarza

0 Komentarze