Rafał Kot- rekordzista trasy Biegu 7 Szczytów - zapowiedział start w tegorocznej edycji DFBG!

Dzisiaj na Facebooku Rafał Kot poinformował, że z uwagi na obecny stan szlaku GSB, szczególnie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, na chwilę obecną zawiesza pomysł zmierzenia się z tą trasą. Tym samym poinformował, że najprawdopodobniej wystartuje na trasie Biegu 7 Szczytów podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, gdzie w ubiegłym roku pobił rekord tej trasy! [27:51:49]

foto: ultralovers

Moi Drodzy...
To nie jest dla mnie łatwa decyzja, wręcz przeciwnie - jest bardzo trudna, ale biorąc pod uwagę obecny stan szlaku GSB, szczególnie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, na chwilę obecną zawieszam pomysł zmierzenia się z tą trasą.Od dobrych kilku dni analizowałem sytuację i różne możliwości, obserwowałem zmagania tych którzy obecnie spróbowali i po ostatnich deszczach oraz błocie jakie zalega na dużej części szlaku moja wiara w powodzenie misji jest słabiutka. A nie interesuje mnie samo pokonanie GSB, chciałbym spróbować zrobić to z dobrym wynikiem. W moim przekonaniu do tego potrzeba może nie idealnych, ale co najmniej przyzwoitych warunków. W tym momencie warunki na szlaku są wybitnie niefajne i podjęcie próby teraz to tylko marnowanie potencjału i wypracowanej formy.Zbyt mała szansa powodzenia przy zbyt dużym ryzyku zawalenia reszty sezonu.


Klikając w reklamę, przyczyniasz się do rozwoju naszego portalu

Mam duży respekt i do samego szlaku i do wyników Roberta Koraba i Rafała Bielawy by mierzyć się z ich osiągnięciami w tym momencie.To byłby naprawdę fajny pojedynek z Romkiem Fickiem i wierzcie mi, mnie najbardziej jest żal... Co zrobi Romek? Z tego co wiem, pobiegnie zgodnie z planem. Bardzo mu kibicuje i życzę powodzenia, jeśli w tym momencie pokona GSB w 4 doby, do tego bez supportu, to będzie wielkie coś.Jednocześnie - życie nie lubi próżni. Moja forma nie ucieknie, GSB również, jest tam sobie od 90 lat. Odwołano mi Mistrzostwa Europy 24 H, które miały być we wrześniu we Włoszech. W związki z tym mam okienko, które - jeżeli będą przyzwoite warunki - przeznaczę wtedy na projekt GSB. Czekam na zmierzenie się z tym szlakiem już 3 lata, poczekam jeszcze 3 miesiące.No a teraz? Jeśli nie GSB to co? Już za 3 tygodnie DFBG i Bieg 7 Szczytów, na którego starcie stanę ponownie.
Bieg 7 Szczytów, to jeden z najdłuższych biegów górskich w Polsce, odbywający się podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdrój. Dystans 240 kilometrów o łącznej sumie przewyższeń 7670 metrów, przyciąga do Lądka coraz większą liczbę śmiałków- mało kto jednak jest w stanie pokonać tę trasę w czasie 27:51:49! 

Czy podczas tegorocznej edycji Festiwalu padnie nowy rekord trasy ustanowiony przez Górala z Mazur? O tym przekonamy się już niebawem!


Klikając w reklamę, przyczyniasz się do rozwoju naszego portalu

Publikowanie komentarza

0 Komentarze