Tragedia podczas ultramaratonu w Odessie- zmarła uczestniczka wyścigu !

14 czerwca zakończyło się życie młodej uczestniczki ultratrailu Kuyalnik, członkini ukraińskiej Kadry Narodowej Jekateriny Katiuszewa- straciła przytomność podczas udaru cieplnego.

Jekaterina Katiuszewa zaginęła 13 czerwca w ciągu dnia na ultra szlaku Kuyalnik w regionie Odessy po przebiegnięciu 67 kilometrów. Jak opisuje strona russiarunning.com, poszukiwania rozpoczęły starania organizatorów i biegaczy, gdy tylko dowiedziali się o zniknięciu dziewczyny. Później  do poszukiwań przyłączyła się policja.

Klikając w reklamę, przyczyniasz się do rozwoju naszego portalu

Rankiem 14 czerwca dobrą wiadomością było to, że znaleziono Katerinę. Została znaleziona przez sygnał telefonu komórkowego na odcinku autostrady około 7-10 km od linii mety.  Przez osiem godzin leżała w temperaturze 40 stopni.

Okazało się, że na 47 kilometrze dziewczyna dostała udaru cieplnego i straciła przytomność. Biegaczka została natychmiast zabrana na oddział ratunkowy szpitala w Odessie.  

Historia zakończyła się tragicznie. Wieczorem tego samego dnia otrzymano informację, że Katerina zmarła na intensywnej terapii z powodu udaru mózgu. Jekaterina Katyushcheva była mistrzynią w lekkiej atletyce, członkiem kadry narodowej Ukrainy, wielokrotnie uczestniczyła w wyścigach ultra, wygrała Odessa Iron Man 2019 wśród kobiet. Zawodniczka przygotowywała się do Pucharu Świata w Rumunii.   


Klikając w reklamę, przyczyniasz się do rozwoju naszego portalu

Publikowanie komentarza

0 Komentarze