Aktywnie spędzony czas z dzieckiem
Jako biegający rodzic musisz pamiętać o swoich pociechach. Jak połączyć trening z czasem spędzonym z dzieckiem? 


Po co przejmować się dzieckiem przy planowaniu treningu? Będąc rodzicem jesteś odpowiedzialny za przyszłość swojego dziecka. Dziecko, któremu nie poświęca się wystarczającej ilości uwagi i nie okazuje się mu miłości nie będzie w przyszłości szczęśliwe.

Jako pracujący sportowiec masz pewnie bardzo napięty plan dnia i ciężko znaleźć Ci chwilę dla dziecka, ale jest rozwiązanie - trening razem z dzieckiem! 


Dlaczego warto spędzać aktywnie czas z dzieckiem? 

Spędzacie razem czas, pokazujesz dziecku swoją pasję, uczysz go dobrych nawyków, jako osoba dbająca o swoje zdrowie i rozwój jesteś dla niego dobrym wzorem do naśladowania.
Trening z razem z pociechą może być dla Ciebie formą regeneracji, ważne, żeby dziecko widziało, że ma aktywnego rodzica.

Pomysły na aktywnie spędzony czas z dzieckiem. 
1. Jazda na rowerze i bieganie. 
2. Jazda na hulajnodze i bieganie. 
3. Skakanie na skakance. 
4. Skakanie na trampolinie. 
5. Wędrowanie po górach (nie zabieraj dziecka na zbyt wymagające wędrówki).
6. Jazda na rolkach. 
7. Pływanie i nurkowanie. 
8. Tenis ziemny. 
9. Siatkówka plażowa. 
10. Piłka nożna. 
11. Koszykówka. 
12. Biwakowanie.
13. Badminton.
14. Jazda konna. 
15. Harcerstwo. 


O czym należy pamiętać, przy aktywnościach z dzieckiem? 

Nie naciskaj na dziecko. Nie zmuszaj go do robienia czegoś, czego nie chce. Nie mów mu, że musi coś robić, to ma być miło spędzony czas. Zachęcaj je uśmiechem, a nie zniechęcaj złością i negatywnymi emocjami. Spokojnie podchodź do sytuacji, w której Twoje dziecko ma kłopoty, spróbuj je wtedy tego nauczyć. Wybieraj miejsca z miękką nawierzchnią, unikaj kamieni i asfaltu. Szukaj bezpiecznych i spokojnych miejsc. Pokaż dziecku naturę i świat. 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze