Angelika Szczepaniak - ZWYCIĘŻCZYNI BIEGU 7 SZCZYTÓW- wywiad.

foto: autor - Jacek Deneka

Angelika Szczepaniak zwyciężyła Bieg 7 Szczytów (240km) wśród kobiet i przybiegła 5 na metę w kategorii Open. Jak tego dokonała? Co czuła, myślała? Jakie są jej rady, wskazówki? Przeczytajcie i  uczcie się od mistrzyni! 


-Jak to jest być kobietą, która ustanowiła rekord, w kategorii kobiet, w Biegu 7 Szczytów (240km)? 
-Dobiegając do mety czułam przede wszystkim ulgę, że to już koniec :) W trakcie biegu rozładował mi się zegarek, więc nawet nie znałam swojego czasu. Gdy mąż powiedział mi o rekordzie trasy, to ta informacja dotarła do mnie dopiero kilka godzin później :)

-Co poczułaś, gdy pierwsza dobiegłaś na metę? Jakie uczucia się u Ciebie pojawiły? 
-Wiedziałam, że prowadzę wśród kobiet i że mam dużą przewagę. Ścigałam się bardziej sama ze sobą, walcząc o najlepszy czas. 

-Przed startem planowałaś pobić rekord wśród kobiet na Biegu 7 Szczytów? 
-Tuż przed startem moim marzeniem było ukończyć bieg. Nieśmiało myślałam o złamaniu 40 godzin. Finalny wynik to ogromne zaskoczenie, radość i dowód na to, że trzeba przekraczać własne granice. 

- Jakie Twoje cechy charakteru pomogły Ci w zdobyciu wygranej? 
- Mocna głowa i wytrzymałość to moje mocne strony, które pozwalają mi przetrwać kryzysy na trasie. 

-Co powiedziałabyś nastolatce, która marzy o ustanawianiu rekordów w bieganiu i byciu w nim najlepszą? 
-Warto mieć pasje, marzenia i o nie walczyć. Droga do sukcesu jest wyboista, ale nie można załamywać się po pierwszym, czy nawet dziesiątym potknięciu. Będą wygrane i przegrane, ale najważniejsze to cieszyć się sportem i z każdego startu- udanego, czy nie- wyciągać lekcje. 

-Czym jest dla Ciebie wygrywanie biegów? 
-Wygrana jest potwierdzeniem dobrej formy. Jest nagroda za trud włożony w przygotowania. Jest motorem napędowym do dalszej wytężonej pracy. 

-Czym jest dla Ciebie bieganie? 
-Bieganie to dla  mnie forma spędzania wolnego czasu, odreagowania na stres, okazja do poznania nowych ludzi, nowych miejsc, to możliwość poznania siebie, swoich słabości i mocnych stron. Bieganie to moja pasja. To sposób na życie :)


Obserwujcie Fanpage Angeliki i bądźcie na bieżąco z jej sukcesami biegowymi - UltrAndźka- Angelika Szczepaniak!

Wywiad z Angeliką Szczepaniak przeprowadziła Marta Synowiec. 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze