Bartłomiej Przedwojewski wygrywa Tatra Sky Marathon

Nie opadły jeszcze emocje po Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich, gdzie trzy dni z rzędu wygrywał Bart Przedwojewski, a dziś zawodnik Salomon Team wygrywa kolejne zawody!W dniu dzisiejszym w Gminie Kościelisko odbył się Tatrzański Festiwal Biegowy, organizowany przez Klub Wysokogórski w Zakopanem. Na trasę Tatra Sky Marathon wybiegło 259 zawodników. 

Trasa liczy 42 kilometry i w dużej mierze przebiega na wysokości powyżej 2000 m n.p.m, średnie nachylenie na podbiegach wynosi ok. 30%, a na niektórych odcinkach przekraczała 55%, najdłuższe podejście to około 1100 m deniwelacji. Miejsca strome i te o wyjątkowej ekspozycji były zabezpieczone przez ratowników TOPR oraz wyposażone w łańcuchy i liny poręczowe.

Najszybszym zawodnikiem tego nadzwyczaj trudnego maratonu, z przewagą przeszło 23 minut jest Bartłomiej Przedwojewski z czasem 4:16:10! Drugie miejsce zajął Peter Frano z Brezna z czasem 4:39:37. Na trzecim stopniu podium z czasem 4:51:59 uplasował się Bartosz Misiak pochodzący z miejscowości Cesky Tesin.

Niebawem pełne wyniki wszystkich zawodników.


Publikowanie komentarza

0 Komentarze