Czas dla dziecka od BIEGJĄCEGO rodzica

Gdy jesteś rodzicem musisz pamiętać, że nie żyjesz tylko dla siebie, ale dla swojego dziecka. Dzieciństwo jest niezwykle ważnym okresem w życiu każdego człowieka. 

Dlaczego przebieg dzieciństwa jest ważny? 
Dziecko uczy się od rodziców. Rodzice są jego "bohaterami". Spędzając czas z dzieckiem i okazując mu rodzicielską miłość dajesz mu największy skarb; od wychowania wszystko się zaczyna. Jesteś odpowiedzialny za to jak będzie zachowywało się Twoje dziecko. 

Nie jesteś najważniejszy 
Jako rodzic, który jest aktywnym sportowcem musisz pamiętać, że nie jesteś sam na świecie i Twoje dziecko Cię potrzebuje. Dzieci uwielbiają, gdy ich rodzice przychodzą na ich mecze, przedstawienia i je zachwalają. Znajdź czas dla dziecka. 
Bycie egoistą w ciele rodzica jest destruktywnym pomysłem. 

Pokaż dziecku swoją pasję
Dzieci są zafascynowane rodzicem, który ma swoją pasję; opowiada o swoich osiągnięciach; pokazuje mu na własnym przykładzie, że można robić wielkie i piękne rzeczy w życiu.

Nie namawiaj dziecka do biegania
Jeżeli Twoje dziecko nie lubi tego robić, to mu nie każ tego robić. Jest wiele innych aktywności, które przyczyniają się do rozwoju dziecka. Ogromną krzywdą dla dziecka jest, gdy jego rodzice go nie wspierają, szczególnie w zainteresowaniach. Twoje dziecko ma talenty, pozwól mu je odkryć, daj mu tę możliwość. Nie zamykaj dziecka w wąskim świecie Twojej pasji. 
Klikając w reklamę, przyczyniasz się do rozwoju naszego portalu

Publikowanie komentarza

0 Komentarze