Dzisaj o 12:00 odbędzie się Briefing prasowy organizatorów masowych imprez sportowych

W dniu dzisiejszym w Parku Agrykola w Warszawie, odbędzie się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli wiodących organizatorów masowych imprez sportowych w Polsce- biegów ulicznych, biegów górskich, triathlonów, wyścigów kolarskich oraz imprez OCR. 
Na spotkaniu zostanie przedstawione wspólne stanowisko środowiska organizatorów sportowych imprez, dotyczące aktualnie obowiązujących obostrzeń związanych z organizacją imprez sportowych, a także polityki komunikacyjnej rządu w zakresie dalszego planu odmrażania branży imprez sportowych.
Przedstawimy kluczowe postulaty, będące elementem przygotowanego przez nas planu powrotu do organizacji imprez sportowych o charakterze masowym, z zachowaniem określonych procedur bezpieczeństwa, a także wzmożonymi działaniami edukacyjnymi i profilaktycznymi.
Przygotowane przez nas propozycje opierają się na rekomendacjach Światowej Organizacji Zdrowia, a także władz międzynarodowych organizacji sportowych. Pod uwagę wzięte zostały również rozwiązania branżowe wypracowane w innych krajach, jak i strategie wdrażane w Polsce chociażby w kontekście rozgrywek piłkarskich czy branży koncertowej. 


Kompleksowa propozycja, której główne założenia zostaną przedstawione podczas briefingu, zostanie przekazana do stosownych ministerstw oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów- dodają organizatorzy briefingu.   
Wyrażamy nadzieję, że dzięki temu reprezentacja nowo powołanego Polskiego Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, będzie miała możliwość podjęcia pilnego dialogu z przedstawicielami rządu, mającego na celu wypracowanie wspólnych rozwiązań, które pozwolą na możliwie najszybsze odmrożenie imprez sportowych, z zachowaniem racjonalnego i niezbędnego reżimu sanitarnego.
Na stosowne decyzje i plan działania w tym zakresie oczekują setki organizatorów, ale również 1,5 miliona Polaków uczestniczących w amatorskich zawodach sportowych.


Publikowanie komentarza

0 Komentarze