Jak wyciągnąć kanapowca na bieganie?

 Jak wyciągnąć kanapowca na bieganie? Próbujesz już długi czas to zrobić, ale nie wychodzi? Przeczytaj ten wpis! 


  
    1.Nic na siłę.  
Nie zmuszaj kogoś, by podjął jakieś działanie. Zmiany trzeba chcieć, bez tego nie da się nic zrobić. To musi być dobrowolna i świadoma decyzja. 

    2.Jak przekonać kanapowca do biegania? 
Musisz mu/jej powiedzieć o korzyściach które może wynieść z regularnego biegania. Nie mów mu np. "szukam partnera do biegania", mów jego/ jej językiem "po treningu będziesz uśmiechnięty"/ ''poznasz wartościowe i ciekawe osoby''/ ''schudniesz''. 

    3. Opowiedz mu o tym jak bieganie zmieniło Twoje życie.
Jesteś żywym dowodem na to, że bieganie jest czymś niesamowitym i wartym wysiłku. Opowiedz mu/jej ile radości czerpiesz z biegania, albo jak ukształtował się Twój charakter - to wszystko zależy od Twoich osobistych doświadczeń i potrzeb oraz oczekiwań ''kanapowca''. 

    4. Zabierz go jako kibica na zawody.
Jako kibic może poczuć pociąg do biegania. Wielu w ten sposób zakochało się w bieganiu. Silne emocje związane z przeżywaniem konkurencji na zawodach powodują, że szanse na miłość do sportu wzrastają. 

      5. Stwórzcie wizję
Nic tak nie zachęca do działania jak wizja wersji siebie i swojego życia za kilka lat. Gdy już pomożesz jej/jemu stworzyć taką wizję zastanówcie się co trzeba zrobić, by dojść do danego momentu spełnienia.  


Publikowanie komentarza

0 Komentarze