Nie mów, że nie masz czasu na bieganie.

Dlaczego nie biegasz, skoro jesteś zdolny do tego fizycznie? Pewnie nie masz czasu na bieganie. Przeczytaj ten wpis, a może spróbujesz spojrzeć na tą kwestę z innego punku widzenia. 

Co Cię zatrzymuje, żeby teraz ubrać buty, dres i przebiec kilometr w parku obok Twojego mieszkania? Możesz mieć dużo na głowie; możesz mieć trójkę małych dzieci i nikogo, kto mógłby Ci pomóc w opiece nad nimi; możesz mieć jakiś kompleks; możesz się bać.  Po co Ci te problemy? Nie lepiej poszukać rozwiązań tych problemów? 

Jak rozwiązać problem, który przeszkadza w podjęciu decyzji o pójściu na jogging. 

KROK 1 - Zastanów się, czy problemy - niechęć do biegania i inne- sprawiają, że jesteś szczęśliwy. 

KROK 2- Pomyśl ile rzeczy mogłoby się zmienić, gdybyś spróbował zrobić coś dobrego dla siebie, kolejnych pokoleń i społeczeństwa, czyli pójść pobiegać (zadbać o formę, zdrowie, samopoczucie, uśmiech na twarzy). 

KROK 3- Poszukaj rozwiązania problemu, który przeszkadza Ci w podjęciu decyzji o tym, żeby pójść pobiegać. Nie mów, że nie masz czasu pobiegać, gdy nawet nie chcesz spróbować znaleźć tego czasu. 

KROK 4- Odważ się to zrobić - idź pobiegać. Rozpoczęcie przygody z bieganiem to dobra zmiana.  Korzyści wynikające z biegania są niesamowicie wszechstronne. Biegając dla przyjemności poprawiasz jakość swojego życia, więc stajesz się szczęśliwszym człowiekiem. 


Publikowanie komentarza

0 Komentarze