Plan pobicia rekordu Korony Gór Polski Kacpra Mrowca


Młody i uzdolniony biegacz Kacper Mrowiec postawił sobie za cel pobicie rekordu czasowego wbiegnięcia na wszystkie szczyty Korony Gór Polski. Kacper odpowiedział mi w rozmowie na kilka pytań związanych z jego indywidualnym projektem biegowym. Koniecznie przeczytaj! 
foto: UltraLovers

-Dlaczego za cel postanowiłeś sobie, pobicie rekordu czasowego biegiem, Korony Gór Polski? 
-Na pomysł wpadłem podczas przymusowej kwarantanny w ubiegłym marcu. Gdy się zakończyła wróciłem do treningów, ale nie miałem żadnego celu. Nie zapowiadało się na to, że zostaną zorganizowane jakiekolwiek zawody biegowe, dlatego postanowiłem, że muszę sam sobie wyznaczyć cel. Pomysł na Koronę Gór Polski podrzuciła mi zupełnie przypadkowo moja dziewczyna. Wtedy zacząłem szukać informacji na temat tego w jakim najkrótszym czasie została zdobyta itp. 


- Jaki czas zdobycia KGP biegiem postawiłeś sobie za cel? 
- Chcę pobić rekord Michała Stopy, który wynosi 95.5h (self-support). Aby tego dokonać muszę dać z siebie wszystko pod względem fizycznym i orgaznizacyjnym. Absolutny czas minimum to 95h, będę natomiast dążył do 72godz. (3 doby). 


-Będzie towarzyszył Ci fotograf, czy sam będziesz zajmował się dokumentacją? 
- Całość będę pokonywał samotnie. Będę biegaczem, kierowcą, fotografem, kucharzem i nawigatorem. Na trasie będę mógł skorzystać z dwóch punktów (dom rodzinny w Żywcu i dom rodziny w Nowym Targu), w których będę mógł uzupełnić jedzenie, umyć się, czy zdrzemnąć. Dzięki temu będę mógł zadbać o większy komfort podczas biegu. 

-Czego boisz się przed startem? /Kacper startuje w poniedziałek 13 lipca/
-Najbardziej obawiam się korków na drogach. Zależy mi na jak najlepszym wykorzystaniu każdej minuty. 

-Gdyby warunki pogodowe się  nagle pogorszyły to co byś zrobił? 
-Pogoda zapowiada się całkiem dobra, przyjdzie małe ochłodzenie, które mnie cieszy. Termin 13 lipca jest dla mnie nieprzekładalny, więc niezależnie od deszczu biegłbym dalej, jednak, gdyby zagrożenie pogodowe byłoby wysokie to wziąłbym po uwagę rezygnację. Zdrowie jest dla mnie najważniejsze. 

Postępy Kacpra możecie śledzić TUTAJ  oraz  TUTAJ

Publikowanie komentarza

0 Komentarze