Roman Ficek dotarł na metę Głównego Szlaku Beskidzkiego! Pobił tym samym rekord trasy należący do Rafała Bielawy z 2017 roku!
Roman podjął się wyzwania pokonania GSB w formule bez wsparcia. Jego plecak, w którym miał dwie pary zapasowych skarpet, jedzenie, picie i najpotrzebniejsze rzeczy- ważył około 5 kilogramów. Przed startem ultramaratończyk przytył około dwa kilogramy- wszystko po to żeby organizm miał z czego czerpać energię podczas biegu.
Dystans Głównego Szlaku Beskidzkiego tj. około 500 kilometrów o łącznej sumie przewyższeń 20 000 pokonał w czasie 107 godzin 25 minut!
Roman Ficek napisał piękną historię, którą wspominać będziemy już zawsze!
Roman Ficek napisał piękną historię, którą wspominać będziemy już zawsze!
Główny Szlak Beskidzki, to najdłuższy szlak w polskich górach. Cała trasa liczy około 500 kilometrów i przebiega przez: Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski oraz Bieszczady. Biegnąc najwyższymi partiami polskich Beskidów, umożliwia dotarcie na: Stożek, Baranią Górę, Babią Górę, Policę, Turbacz, Lubań, Przehybę, Radziejową, Jaworzynę Krynicką, Rotundę, Cergową, Chryszczatą, Smerek i Halicz, a także do miejscowości, takich jak: Ustroń, Węgierska Górka, Jordanów, Rabka-Zdrój, Krościenko nad Dunajcem, Rytro, Krynica-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Komańcza, Cisna, Ustrzyki Górne. Został wytyczony w okresie międzywojennym. Przebieg części zachodniej (Ustroń – Krynica) został zaprojektowany przez Kazimierza Sosnowskiego i ukończony w 1929 roku. Wschodnia część, według projektu Mieczysława Orłowicza, została ukończona w 1935 i prowadziła aż do Czarnohory, która znajdowała się wówczas w granicach Polski.
0 Komentarze
Akceptuję prawo autora do usunięcia opinii zawierającej treści sprzeczne z prawem, wulgarne, naruszające prawa innych osób lub powszechnie przyjęte zasady współżycia społecznego, jak również treści reklamowych i spamu. Autor strony nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych komentarzy, które są wyłącznie prywatnymi opiniami Użytkowników i nie muszą być zgodne z punktem widzenia autora strony.