Weź nie biegaj dla szpanu

Weź nie biegaj dla szpanu to powinna być dewiza każdego biegacza. Nikt nie lubi pysznych, zadufanych w sobie osób. Biegaczu, jeśli czujesz, że nie masz zbyt dużo znajomych...spróbuj chociaż się zmienić NA LEPSZE. 

Żyjemy w XXIw. modny jest zdrowy styl życia, bycie fit. Pytanie, czy robiąc coś robimy to dla siebie, czy dla świata, bo nam tak ktoś z góry narzuca. Nic na siłę. Zdrowy tryb życia jest świetny, więc warto go wdrożyć teraz, jak najszybciej, jeżeli jeszcze nie poznałeś smaku pełni życia. 

Jest jeden mankament, taka ''sodówka'' biegacza, czy też kompleksy. Jeżeli nie jesteś blogerem, znanym biegaczem, nie prowadzisz jakiejś akcji etc. to po co pokazywać na prawo i lewo nasze talerze, nowe buty, okulary, czapki, spodenki, spódniczki (modne), skarpetki, plecaki i....przebyte kilometry! POKAŻ ŚWIATU EFEKTY SWOJEJ PRACY, A NIE SWOJĄ PRACĘ, ALBO JEJ PLAN. Sukces osiągnięty w ten sposób cieszy o wiele bardziej. Media społecznościowe używane w nieumiejętny sposób zaburzają wiele spraw, często niszczą życie prywatne, relacje. Biegaj dla siebie. 

Jeżeli powiemy komuś o naszym celu, to to poniekąd motywuje do działania, jednak trzeba uważać, żeby nie przesadzić z mówieniem o takich sprawach. 

Mam znajomego biegacza. KIEDYŚ z nim biegałam. Jak myślisz czemu przestałam? Gdy razem biegliśmy, ów biegacz cały czas mówił, oczywiście w 80% o sobie (przechwalał się), 20% krytykował innych, więc zmieniłam towarzystwo :). Nie ma to jak przyjemność spędzania czasu z człowiekiem, który, gdy mówi, to tylko po to, żeby w głównej mierze się przechwalać...

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem - polecam zastosować w codziennym życiu.
Aby zdobyć przyjaciół, trzeba myśleć, mówić o nich, a nie o sobie. Trzeba włożyć wiele pracy, by stać się takim wspaniałym człowiekiem, a to cudowne uczucie spędzać czas z taką osobą i być takim. Jakość życia poprawia się wtedy o 100%. 

"Krytykując innych, nie zmieniamy ich, często natomiast powodujemy trwałą urazę.''- B.F. Skinner

Zamiast się chwalić, skomplementuj drugiego, pomóż mu, doradź. 
Nikt nie lubi egoistów oddzielających się murem od tych słabszych. 
Przede wszystkim nie krytykuj! Nigdy nie poznasz żadnej osoby w 100%, nie możesz wypowiadać się na czyjś temat bez wystarczającej wiedzy, a jej nigdy nie posiądziesz.

Publikowanie komentarza

0 Komentarze