Amatorze zawalcz o zostanie medalistą!

Amatorzy są największym skarbem ludzkości. Z nich w ''procesie selekcji'' powstają mistrzowie. Sam proces nie jest łatwy, mało osób jest w stanie przez niego przejść, ale każdy to może zrobić. Każdy. 
Nie bój się, zrealizuj swój cel!

Jak z amatora przeobrazić się w medalistę? 
KROK 1 - Obierz sobie konkretny cel, jaki byś chciał osiągnąć, np. przebiegnięcie 10km lokalnego biegu. Dobierz go do swoich możliwości, które tak naprawdę są duże. Warto zacząć od czegoś niezbyt trudnego i stopniowo, ale zdrowo, zawyżać sobie poprzeczkę. Możesz wyznaczyć sobie bardzo odległy cel, np. przebiegnięcie dystansu 100km i mini-cele, które cię do niego pokierują. 

Kiedy idziesz dłuższą drogą, nie natkniesz się na korki. - Roger Staubach

KROK 2 - Zacznij działać. Nic samo się nie zrealizuje. Jeszcze nikt nie wynalazł baśniowej różdżki i nie zapowiada się, by tak się stało. Teraz, nie za godzinę, nie za tydzień. Idź pobiegaj. Wyobrażaj sobie jak będziesz wyglądał w miejscu, o którym marzysz. 

KROK 3- Uwierz w siebie i daj sobie własnoręcznie stworzone wsparcie. Nikt nie da Ci takiego wsparcia i poczucia własnej wartości, jakie możesz sobie sam dać. Czasem pomoc najbliższych w momentach kryzysowych nie wystarcza, więc warto dawać sobie radę samemu, przynajmniej spróbować to zrobić. Nie oczekuj, że ktoś za Ciebie będzie robił zdrowe zakupy, szukał biegów, przebiegał je....ty tym musisz się zająć. 

KROK 4 - Nigdy się nie poddawaj. Nie wiesz co czeka na Ciebie za zakrętem. Sukces nie polega na wrodzonym talencie, tylko na ciągłym rozwoju. próbowaniem kolejnych i trudniejszych rzeczy. Gdy przychodzi kryzys trzeba przez niego przejść, każdy z nich z pewnością Cię uodporni poprzez naukę na własnych błędach. 

KROK 5 - Bierz odpowiedzialność za to co robisz. Nie wyżywaj się na ludziach z powodu swoich porażek. Nie warto zrzucać winy na innych. 

KROK 6- Nieustannie działaj. Znajdź jak najwięcej informacji o tym, co zamierzasz osiągnąć. Bądź przygotowany. Skontaktuj się z osobami, która zrobiła, to co Ty chcesz. 

Przynoszę ci dar trzech słów: wierzę w ciebie.''- Blaise Pascal 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze