Emocjonujący weekend- Tatra Fest Bieg, Ultramaraton Magurski, Bieg na Wielką Krokiew, Bieg o Breńskie Kierpce.

W ten weekend rozegrały się wielkie i ciekawe biegi, pewnie wielu z was miało kłopot z wyborem zawodów. Wszystkie były bardzo emocjonujące, nie tylko że względu na burzową pogodę. 


foto: UltraLovers/Jacek Deneka

Każdy z tych biegów wyróżniał się z tłumu, wszystkie były poprowadzone w bardzo orginalny sposób. Jeden weekend dostarczył nam niesamowitej dawki energii. Nie wiem jak wy, ale ja, czytając o wynikach tych wspaniałych biegaczy mam od razu większą chęć do wymagających treningów. 

Tatra Fest Bieg wygrał Roman Ficek (5:40:58) - nasz mistrz, wśród kobiet to była Katarzyna Wilk (6:44:26). Zwycięzcy po odbiór swoich nagród szli czerwonym dywanem - tak, takim jaki można zobaczyć w amerykańskich filmach - w asyście dwóch, prawdziwych góralek. Nie zabrakło przyjaznej, góralskiej atmosfery. 

Ultramaraton Magurski po raz piąty na dystansie 100+ km wygrał Rafał Kot i Kamila Grzelak! PrzeKot! Zrobił to w 10:13:09. Pierwszym i pierwszą na dystansie 65+ km byli Patrik Milata (5:32:24) i Zuzanna Wałach- Biśta. 

Bieg na Wielką Krokiew mimo krótkiego dystansu okazał się wymagający ze względu na znaczne nachylenie stoku i śliską siatkę wyłożonej linami. Wygrał go Daniel Żochowski (00:04:11,40) wśród kobiet to była Dominika Stelmach (00:05:01,75).

Bieg po Breńskie Kierpce w Beskidzie Śląskim Sylwester Lepiarz i Dominika Stelmach zwyciężli w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet, przy czym Dominika ustanowiła rekord trasy pań - 1:13:21,7. 

Publikowanie komentarza

0 Komentarze