Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym i na 100 km. Padły rekordy Europy- Rafał Kot wicemistrzem Polski

W ubiegły weekend w Pabianicach odbył się Ultra Park Weekend, podczas którego odbyły się mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym oraz biegu na 100 km. Padły dwa rekordy Europy.

W biegu 24 godzinnym najlepsza okazała się zawodniczka z Kobylinicy- Małgorzata Pazda- Pozorska, która przebiegła 260,2 km. Był to najlepszy wynik wśród kobiet jaki i mężczyzn.  Pobiła tym samym ustanowiony rekord przez Patrycję Bereznowską, który wynosił 259,9 km. Wśród mężczyzn najdłuższy dystans pokonał Leszek Małyszek, który pokonał dystans 258,4 km. Rafał Kot (rekordzista trasy Biegu 7 Szczytów) uzyskał drugi wyniki przebiegając 255 kilometrów. Trzecie miejsce podium uzupełnił Andrzej Mazur, który pokonał dystans 251,6 km.

Gratulacje Gosia Gosia Pazda-Pozorska!!!
Opublikowany przez Katarzynę Ichnowską Niedziela, 30 sierpnia 2020

Wśród kobiet na dystansie 100 kilometrów najszybsza była Dominika Stelmach z czasem 7:04:36. Pobiła tym samym dotychczasowy rekord kraju, poprawiając go o ponad 50 minut.